Репортаж 21 Февруари 2014

Лудогорец с велика победа в Рим

Шампионът на България Лудогорец продължава да пише история.

Шампионът на България Лудогорец продължава да пише история. "Орлите" победиха с 1:0 Лацио на стадион "Олимпико" в Рим в първи 1/16 финал в Лига Европа и взеха отличен аванс преди реванша на "Васил Левски" след седмица. Роман Безяк отбеляза безценното попадение в 45-ата минута. Словенският национал изненада вратаря на римските "орли" Бериша със страхотен удар от 25 метра. Страхотен мач изигра и Владо Стоянов, който спаси няколко положения и хвана дузпа на Андерсон в началото на второто полувреме.

Мачът премина куп няколко драматични моменти. Още в 8-ата минута Лудогорец получи право да изпълни дузпа за игра с ръка на Цана. Зад топката застана Светослав Дяков, който се опита в стил "Андреа Пирло" да преодолее Бериша. Албанецът обаче не помръдна и улови топката. "Орлите" не се стъписаха и продължиха да играят силно. В 34-ата минута късметът бе с Лацио, когато удар на Марселиньо срещна напречната греда. Нищо обаче не можеше да спаси Бериша в 45-ата минута след страхотния шут на Безяк. През първата част домакините стигнаха само до две опасности, дошли след изпълнение на пряк свободен удар.

Две минути след началото на втората част Владислав Стоянов се намеси решително след шут на Андерсон. Само 120 секунди по-късно реферът даде дузпа и за Лацио за фаул на Йордан Минев. Зад топката застана Андерсон, чийто шут в десния ъгъл бе спасен от страхотния Владо Стоянов. В 53-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко след втори жълт картон на Светослав Дяков. Италианците пробваха натиск, но така и не създадоха сериозни проблеми за Владо Стоянов и бранителите пред него. В 73-ата минута реферът Цвайер изгони и Каванда за груб фаул срещу Йордан Минев. Малко след това резервата Ешпиньо спаси Лудогорец от гол, след като изби топката от голлинията и помогна решително за поредната историческа победа на шампионите.

Лацио 0:1 Лудогорец

0:1 - Роман Безяк 45'

Стадион: "Олимпико", 8000 зрители

Съдия: Феликс Цвайер (Германия)

ЛАЦИО: Бериша, Сиани, Лулич (61' Какута), Раду, Каванда, Биля, Фелипе Андерсон (58' Кандрева), Онази, Кана, Клозе (78' Переа), Балде Кейта

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Кайсара, Мантула, Моци, Минев, Дяков, Златински, Александров, Марсилиньо (88' Кишада) , Мисиджан (81' Йерун Луму), Безяк (60-Ешпиньо)

Жълти картони: Лорик Кана (Лацио); Върджил Мисиджан, Светослав Дяков, Христо Златински (Лудогорец)

Червен картон: Каванда (73 - Лацио); Светослав Дяков (55-Лудогорец)