Репортаж 4 Февруари 2014

Мощен Лудогорец отнесе поляци с 3:0 (видео)

Лудогорец започна с класическа победа контролите на третия подготвителен лагер в Испания. Шампионите отнесоха с 3:0 полския Корона.

Лудогорец започна с класическа победа контролите на третия подготвителен лагер в Испания. Шампионите отнесоха с 3:0 полския Корона. Христо Златински през първото полувреме и Върджил Мисиджан и Жуниор Кишада след почивката се разписаха за "орлите". Това е втори успех на Лудогорец над тим от Полша в последните десет дни. В Турция Светослав Дяков и компания удариха 1:0 Гурник (Забже).

Лудогорец поведе в 23-ата минута. Тогава след изпълнение на корнер топката стигна до Марселиньо, бразилецът намери Христо Златински, който с премерен удар откри резултата. В самия край на първата част Лудогорец можеше да води с 2:0, но Марселиньо пропуснасам срещу вратаря.

В 59-ата минута шампионите все пак стигнаха до втори гол. След многоходова комбинация Върджил Мисиджан се разписа с шут от границата на наказателното поле. 15 минути преди последния съдийски сигнал Жуниор Кишада заби страхонто попадение от 20 метра, с което фиксира крайното 3:0 за "орлите".

Следващата контрола на Лудогорец е на 6 февруари в 17,00 ч. Тогава шампионите срещат лидера в първенството на Чехия Спарта Прага. Мачът е в Коста Балена.

ЛУДОГОРЕЦ - КОРОНА 3:0

1:0 Златински (23)
2:0 Мисиджан (59)
3:0 Кишада (74)

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Шоко (46-Кайсара), Мантула, Терзиев (46-Моци), Минев (46-Витиня), Ешпиньо (46-Дяков), Златински (46-Бургзорг), Абало (46-Луму), Марселиньо (46-Ернандес), Александров (46-Мисиджан (73-Бакалов)), Безяк (46-Кишада)

КОРОНА: Косиоровски, Стано, Алдаш, Чебула, Яниец, Янота, Ленартовски, Желечки, Готебиевски, Тритко, Чижниченко (Малечки, Ангиелски, Трояновски)