Репортаж 28 Януари 2014

Лудогорец губи 0:1 от шампиона на Молдова (видео)

Лудогорец загуби с 0:1 от Шериф в третата си контрола от началото на зимната подготовка. Шампионът на Молдова стигна до успеха през второто полувреме.

Лудогорец загуби с 0:1 от Шериф в третата си контрола от началото на зимната подготовка. Шампионът на Молдова стигна до успеха през второто полувреме. В 62-ата минута се разписа Каду с удар от границата на наказателното поле. До момента Лудогорец записа победа с 5:1 над Пирин и равенство 1:1 срещу руския Рубин. Спарингът с Клуж не се състоя заради лоши атмосферни условия.

В контролата с Шериф Лудогорец имаше териториално превъзходство през първото полувреме, но до чисти положения пред вратаря Стаила не се стигна.

В началото на втората част "орлите" пропуснаха да излязат напред в резултата. Михаил Александров не успя да вкара от удобна позиция след отличен пас на Димо Бакалов. След като молдовците вече водеха в резултата, пред българския шампион се откриха няколко възможности, но Бакалов и Митчел Бургзорг пропуснаха. В добавеното време Себастиян Ернандес се озова в отлична позиция, но не успя да се разпише за 1:1.

Мачът пропуснаха новите попълнения Александър Александров и Йерун Луму.

Точно преди година Лудогорец и Шериф отново се срещнаха в контрола в Турция. Тогава "орлите" спечелиха с 3:1.

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов (80-Георги Аргилашки), Йордан Минев (65-Витиня), Теро Мантула, Козмин Моци (60- Георги Терзиев), Жуниор Кайсара (65-Шоко), Светослав Дяков (65-Фабио Ешпиньо), Христо Златински (65-Мичел Бургзорг), Даниел Абало (46-Димо Бакалов), Марселиньо (65-Себастиян Ернандес), Михаил Александров (65-Вирджил Мисиджан), Роман Безяк (65-Жуниор Кишада)

Лудогорец - Шериф (Молдова) 0:1