Клуб 16 Януари 2014

Йерун Луму дебютира с гол за Лудогорец

Новото попълнение на Лудогорец Йерун Луму дебютира с гол за шампионите в първата предсезонна контрола.

Новото попълнение на Лудогорец Йерун Луму дебютира с гол за шампионите в първата предсезонна контрола. "Орлите" победиха с 5:1 Пирин (Благоевград) на стадион "Христо Ботев" в югозападния град. Талантливият нападател, дошъл от Вилем II, се разписа за 1:4 в 75-ата минута. Луму заби красиво попадение с левия крак след асистенция на Марселиньо.

Лудогорец поведе в резултата още в 8-ата минута. Автор на попадението стана Жуниор Кишада. Само четири минути по-късно отново той покачи на 0:2. Малко след това резултатът стана класически. Колумбиецът Себастиян Ернандес отбеляза красив гол от пряк свободен удар за 0:3.

Домакините върнаха едно попадение чрез Туджаров в 66-ата минута, но Луму и централният защитник Теро Мантула доведоха нещата до крайното 1:5.

Стартов състав на Лудогорец: Чворович, Барт, Терзиев, Минев, Шоко, Ешпиньо, Бургзорг, Ернандес, Абало, М. Александров, Кишада; Влезли през второто полувреме: Вл. Стоянов, Моци, Мантула, Витиня, Луму, Мисиджан, Марселиньо, Безяк, Дяков, Златински, Китов, Цолев, Цвятков, Димитров