Репортаж 15 Декември 2013

Лудогорец громи 4:0 Локо (Сф) (видео)

Лудогорец завърши 2013 година с победа. Шампионите удариха 4:0 Локо (Сф) и се изравниха по точки на върха с Литекс, който има мач в повече.

Лудогорец завърши 2013 година с победа. Шампионите удариха 4:0 Локо (Сф) и се изравниха по точки на върха с Литекс, който има мач в повече. Както е известно, на 15 февруари "орлите" ще изиграят отложения от 22 кръг двубой с Нефтохимик. Така Лудогорец продължава да има пълен актив срещу Локомотив в мачовете им в NEWS 7 футболно първенство.

Срещу столичните "железничари" Лудогорец определено бе много по-добрият отбор, но Роман Безяк и компания не успяха да стигнат до гол през първото полувреме. Пред нападателите на "орлите" се разкриха няколко добри ситуации, но защитата на гостите се бранеше умело.

През втората част шампионите все пак взеха своето, като над всички бяха Марселиньо и Дани Абало. Бразилецът откри резултата в 51-ата минута, когато от трудна ситуация прокара топката покрай Митрев след добър пас на Дани Абало. 13 минути по-късно Марселиньо отново изригна, след като се възползва от центриране в пеналта на Локомотив, отлично се освободи от защитник и отблизо прати топката във вратата. Резултатът стана класически седем минути преди последния съдийски сигнал. Бърза контра атака завърши с отличен пас на Михаил Александров към Дани Абало, който от въздуха не остави шансове на Божидар Митрев. В последнанта минута бърза атака на Лудогорец завърши с греда на резервата Ернандес, а секунди по-късно колумбиецът намери Дани Абало пред наказателното поле, като испанецът със страхотен прехвърлящ удар фиксира крайното 4:0.

Лудогорец громи 4:0 Локо (Сф)