Клуб 13 Декември 2013

Лудогорец чупи рекорди след 2:1 в Загреб (снимки)

Лудогорец приключи по впечатляващ начин участието си в груповата фаза на Лига Европа.

Лудогорец приключи по впечатляващ начин участието си в груповата фаза на Лига Европа. Шампионите победиха с 2:1 Динамо на "Максимир" в Загреб и убедително спечелиха групата с 16 точки. "Орлите" влязоха в историята, след като се превърнаха в единственият български тим, записал осем победи в едно издание на европейски клубен турнир. До този момент рекордът се държеше от Левски.

В Загреб успехът на Лудогорец дойде след голове на Дани Абало в 28-ата минута и Роман Безяк в 72-ата. За "модрите" се разписа Чоп в даденото продължение на първо полувреме.

Мачът започна равностойно, като домакините действаха агресивно и проведоха няколко бързи атаки, без обаче да застрашат дебютиращия в евротурнирите Иван Чворович. След 15-ата минута Лудогорец взе инициативата и Дани Абало пропусна чисто положение в 26-ата минута. Михаил Александров проби отдясно и центрира отлично, но испанецът от перфектна позиция стреля високо в аут. 120 секунди по-късно обаче Абало се реваншира с гол. Халфът получи отличен пас от Марселиньо и останал очи в очи с Сандомиерски откри резултата. "Орлите" продължиха да контролират събитията на терена и първо Михаил Александров, а след това и Марселиньо пропуснаха да удвоят. В последната минута на първото полувреме впечатляващ пробив на централния защитник на Динамо Йосип Шимунич завърши с ъглов удар. След неговото изпълнение Чоп с глава изравни.

Втората част започна с натиск на Динамо, като най-чистата ситуация за домакините се откри пред Фернандес. Шутът на нападателя обаче бе в аут. Впоследствие Лудогорец изравни играта и в 72-ата минута вече водеше с 2:1. Дани Абало намери Роман Безяк в наказателното поле, словенецът преодоля технично капитана на Динамо Шимунич и с десния крак фиксира крайното 1:2.

ДИНАМО - ЛУДОГОРЕЦ 1:2