Репортаж 7 Декември 2013

Левски измъкна 1:0 от Лудогорец в Разград (снимки и видео)

Лудогорец записа изненадваща загуба с 0:1 от Левски в дербито на XXI кръг на NEWS 7 футболно първенство.

Лудогорец записа изненадваща загуба с 0:1 от Левски в дербито на XXI кръг на NEWS 7 футболно първенство. Пред 4000 зрители на стадион "Лудогорец Арена" шампионите отново не успяха да запишат победа и преследвачът в класирането Литекс съкрати дистанцията само до една точка.

Ларсен Туре отбеляза единственото попадение още в 3-ата минута. Той се възползва от разбъркване в наказателното поле на Лудогорец и след серия рикошети изпрати топката в мрежата. Шампионите се хвърлиха да изравняват и на няколко пъти бяха близо до гол преди почивката. Марселиньо, Роман Безяк и Михаил Александров обаче нямаха ден пред Пламен Илиев.

През второто полувреме Лудогорец отново имаше инициативата, но контраатаките на Левски бяха много опасни и на два пъти замалко да завършат с гол. Владислав Стоянов обаче бе на висота. В самия край на мача и гредата помогна на Пламен Илиев след удар с глава на Ешпиньо.

Лудогорец и Левски завършиха мача с по 10 човека. Пръв бе изгонен Станислав Ангелов след втори жълт картон за разкарване на топката. В самия край на срещата втори жълт и червен картон получи Жуниор Кайсара.