Репортаж 4 Декември 2013

Лудогорец загуби две точки срещу Черно море (видео)

Лудогорец загуби две точки в борбата за титлата, след като направи 1:1 с Черно море пред 1500 зрители в Разград.

Лудогорец загуби две точки в борбата за титлата, след като направи 1:1 с Черно море пред 1500 зрители в Разград. Така "моряците" за втори път спират шампионите този сезон. През септември Черно море победи "орлите" във Варна с 3:1.

Мачът в ранния следобед в сряда започна логично с натиск на Лудогорец. Момчетата на Стойчо Стоев създадоха доста положения пред Китанов, въпреки че Роман Безяк и Върджил Мисиджан не започнаха като титуляри. Противно на логиката обаче гостите от морската столица откриха резултата в 35-ата минута. Тогава след бърза контраатака Георги Илиев пусна страхотен пас към Бакари, който излезе сам срещу Владо Стоянов, подмина го и стреля. Фабио Ешпиньо настигна топката пред голлинията, опита се да си я спре, но се подхлъзна и попадението стана факт. Последваха силни минути за Лудогорец, но гол във вратата на Черно море така и не влезе до края на първата част.

През второто полувреме Мисиджан и Безяк влязоха в игра, което засили нападателната мощ на Лудогорец. Липсата на шанс пред гола пречеше резултатът да бъде изравнен. Попадение за шампионите все пак падна в 74-ата минута. Румънецът Козмин Моци се разписа след разбъркване в наказателното поле на Черно море. Асистенция записа Фабио Ешпиньо, който изпълни отлично ъглов удар. В последните минути шампионите опитаха всичко, за да стигнат до пълния успех, но вратарят Китанов и защитниците пред него имаха ден и си заминаха от Разград с точката.

Лудогорец – Черно море 1:1

0:1 Бакари (35)
1:1 Моци (73)

Лудогорец: 21. Владислав Стоянов (к), 80. Жуниор Кайсара, 27. Козмин Моци, 20. Шоко, 55. Георги Терзиев, 8. Фабио Ешпиньо (75-23. Христо Златински), 18.Светослав Дяков, 84. Марселиньо, 7. Михаил Александров, 11. Кишада (62-9. Роман Безяк), 73. Иван Стоянов (46- 93. Върджил Мисиджан)
Треньор: Стойчо Стоев

Черно море: 33. Георги Китанов, 5. Стефан Станчев, 15. Александър Александров, 4. Михаил Венков, 6. Кирил Котев, 3. Даниел Георгиев (81-14.Георги Божилов), 10. Тодор Паланков, 21. Георги Илиев (к), 8. Еденилсон Бергонси, 17. Иван Коконов (72-11. Симеон Райков), 9. Бакари (90+3-91.Живко Атанасов)
Треньор: Георги Иванов

Съдия: Калин Людмилов

Жълт картон: Козмин Моци, Марселиньо (Лудогорец); Стефан Станчев, Бакари, Михаил Венков, Георги Китанов, Тодор Паланков, Даниел Георгиев, Бергонси (Черно море)