Репортаж 23 Ноември 2013

Лудогорец дръпна на върха след 3:0 над Локо (Пд) (видео)

Лудогорец дръпна на върха в класирането, след като победи Локо (Пд) с 3:0.

Лудогорец дръпна на върха в класирането, след като победи Локо (Пд) с 3:0. Шампионите вече водят с шест точки пред втория Литекс, който по-рано в събота загуби с 1:4 гостуването си от Левски на Герена. В Разград Върджил Мисиджан и Михаил Александров вкараха за "орлите" през първото полувреме съответно в 24-ата и 42-ата минута. Роман безяк се разписа за 3:0 в 77-ата минута.

Лудогорец можеше да открие резултата още в 10-ата минута. След грешка в защитата на Локомотив Михаил Александров изкочи сам срещу вратаря Господинов, премина го и стреля, но топката срещна дясната греда. "Орлите" обаче поведоха в 24-ата минута. След центриране в наказателното поле Господинов изби топката в краката на Мисиджан, който през куп от играчи стреля неспасяемо за 1:0. В следващите минути Лудогорец бе пълен господар на терена и буквално се забавляваше, докато пловдивчани едва минаваха центъра. Вторият гол във вратата на "смърфовете" стана факт три минути преди почивката. Тогава Жуниор Кайсара намери Михаил Александров пред наказателното поле, като последният с перфектен удар в левия ъгъл направи Господинов безпомощен за втори път.

През второто полувреме Лудогорец продължи да владее инициативата и създаде доста главоболия на защитниците в "черно-бели" фланелки. В 59-ата минута Жуниор Кишада бе близо до трети гол, но в последния момент бе изпреварен от Йордан Господинов в наказателното поле. Резултатът стана класически в 77-ата минута. Тогава влезлият като резерва Роман Безяк се възползва от страхотен пас на Жуниор Кайсара отдясно и отблизо простреля Йордан Господинов.

Лудогорец дръпна на върха след 3:0 над Локо (Пд)