Репортаж 18 Ноември 2013

Лудогорец на 1/4-финал за Купата след 1:1 в Стара Загора (видео)

Лудогорец се класира на 1/4 финал в турнира за купата на България.

Лудогорец се класира на 1/4 финал в турнира за купата на България. Шампионите направиха 1:1 в реванша с Берое и след победата с 2:1 в първия мач продължават напред.

Двубоят в Стара Загора започна отлично за "орлите". Още в 2-ата минута Здравко Илиев си отбеляза автогол след пас на Марселиньо към Кишада. Лудогорец игра без доста от титулярите, но въпреки това през първото полувреме владееше инициативата. Домакините стигнаха до равенството две минути преди почивката. Тогава след разбъркване в наказателното поле Венци Христов отблизо направи Иван Чворович безпомощен за 1:1.

През втората част мачът бе много нервен, като голови положения пред двамата вратари почти нямаше. В самия край Берое се вдигна на щурм, но Иван Чворович и защитата пред него действаха средоточено и не допуснаха втори гол, който щеше да изпрати двубоят в продължения. Лудогорец дори можеше да победи, но капитанът Иван Стоянов пропусна страхотен шанс след отличен пас на Марселиньо. Халфът остана очи в очи с Иван Караджов, но стреля на милиметри от дясната греда.

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1
(2:3 общ резултат)

0:1 Илиев (2 авт.)
1:1 Христов (43)

БЕРОЕ: 12. Караджов, 2. Илиев, 5. Стойчев, 6. Иванов, 28. Пенев, 27. Джоман, 21. Елиаш (75 - 18. Зехиров), 88. Каядо, 7. Андонов (к.) (78 - 15. Динков), 29. Мартинс, 10. Христов
Треньор: Пламен Липенски

ЛУДОГОРЕЦ: 91. Чворович, 80. Кайсара, 5. Барт, 55. Терзиев, 25. Минев, 73. И. Стоянов (к.), 8. Ешпиньо, 23. Златински, 77. Витиня (83 - 17. Абало), 84. Марселиньо (90 - 14. Бурзорг), 11. Кишада
Треньор: Стойчо Стоев

Главен съдия: Георги Кабаков

Жълти картони:Илиев, Стойчев, Каядо, Христов, Динков; Чворович, Терзиев, Ешпиньо, Марселиньо, Кишада