Репортаж 14 Ноември 2013

Лудогорец обърна Берое за Купата на България

Лудогорец взе минимална победа над Берое в първия 1/8-финал в турнира за Купата на България. Шампионите победиха старозагорския тим с 2:1. Реваншът е в неделя в 18,00 ч. под Аязмото.

Лудогорец имаше тотално превъзходство през целия мач, но нападателите в зелени фланелки изпуснаха куп чисти положения.

Берое откри резултата с първия си удар към вратата на Иван Чворович. В 21-ата минута сръбският страж изби шут на Иво Иванов след центриране от корнер, но при добавката Георги Андонов не сбърка - 0-1. Шампионите възстановиха равенството в 45-ата минута. Тогава Христо Златински изпълни перфектно ъглов удар, като топката отиде у Козмин Моци, който с глава я прокара неспасяемо покрай Иван Караджов.

Пълният обрат стана факт в 60-ата минута. Михаил Александров получи топката в наказателното поле на Берое, майсторски се освободи от противников футболисти и с техничен удар направи 2-1. Последва масиран натиск на Лудогорец, но третият гол така и не влизаше. На свой ред гостите от Стара Загора направиха няколко контри, но не затрудниха сериозно Чворович.

Берое завърши мача с десет души, след като Пламен Крумов бе изгонен в 75-ата минута за груб фаул срещу Христо Златински. На почивката пък треньорът на Берое Петър Хубчев бе изпратен на трибуните заради непристойно поведение.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 2-1

0:1 Андонов (21)
1:1 Моци (45)
2:1 Александров (60)

ЛУДОГОРЕЦ: 91. Чворович, 80. Кайсара, 20. Шоко, 55. Терзиев, 27. Моци, 23. Златински, 18. Дяков (к.) (67 - 8. Ешпиньо), 84. Марселиньо, 7. Александров, 17. Абало (82 - 73. И. Стоянов), 9. Безяк (59 - 11. Кишада)
Треньор: Стойчо Стоев

БЕРОЕ: 12. Караджов, 17. Крумов, 5. Стойчев, 6. Иванов, 20. Пенев, 27. Джоман, 21. Елиаш (88 - 15. Динков), 13. Ронкато (45 - 2. Илиев), 7. Андонов (к.) (57 - 29. Мартинс), 88. Каядо, 10. Христов
Треньор: Петър Хубчев

Жълти картони: Моци, Александров; Стойчев, Елиаш, Каядо, Андонов

Червен картон: Крумов (Берое)