Репортаж 10 Ноември 2013

Безпощаден Лудогорец наказа ЦСКА на "Армията"

Лудогорец изигра поредния си блестящ мач. Шампионите тотално надиграха и победиха с 2:0 ЦСКА пред 10 000 зрители на стадион "Българска армия".

Лудогорец изигра поредния си блестящ мач. Шампионите тотално надиграха и победиха с 2:0 ЦСКА пред 10 000 зрители на стадион "Българска армия". Головете за "орлите" бяха дело на Михаил Александров през първото полувреме и Върджил Мисиджан след почивката.

Още след първия съдийски сигнал Лудогорец взе инициативата и като по чудо не поведе в резултата. Жуниор Кайсара пропусна чисто положение, като отблизо стреля с глава в аут. Логичното се случи в 28-ата минута. Тогава Марселиньо с майсторски пас намери Михаил Александров в наказателното поле на ЦСКА, който от движение стреля и не остави шансове на Томас Черни. Последва пропуск на Фабио Ешпиньо, който от границата на наказателното поле изпрати топката в аут.

Втората част започна с голям пропуск на Лудогорец. Кайсара центрира отлично в наказателното поле, където Марселиньо с летящ плонж с глава не успя да намери очертанията на вратата. В 49-ата минута бразирецът обаче се реваншира, като бе в основата на второто попадение. Безяк намери отлично Марселиньо, халфът премина с лекота през двама защитници на ЦСКА и стреля, но топката срещна лявата греда и се върна при Върджил Мисиджан. При добавката холандецът бе безпогрешен за 0:2.

До края на срещата шампионите контролираха събитията на терена и не допуснаха никакви опасности пред Владо Стоянов. Резултатът дори можеше да стане класически, но Роман Безяк нацели гредата след отлично центриране на Жуниор Кайсара отдясно.