Репортаж 28 Октомври 2013

Лудогорец мачка Любимец, Безяк вкарва четири

Лудогорец записа убедителна победа в поредния кръг от "А" група.

Лудогорец записа убедителна победа в поредния кръг от "А" група. Шампионите смачкаха 5:1 Любимец и продължават да делят първото място в класирането с Литекс. Отборът от Ловеч обаче е на върха заради победата в първия досега директен двубой между двата тима. Мачът в Разград ще се запомни с четирите гола на Роман Безяк. Словенският национал замени получилия контузия Мишел Платини. За "орлите" се разписа и Себастиян Ернандес. Почетното попадение за новака в елита бе дело на влезлия като резерва Орлин Орлинов.

След страхотната победа над Черноморец в Одеса треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев бе дал почивка на доста титуряри. Владо Стоянов, Жуниор Кайсара, Марселиньо и Върджил Мисиджан останаха извън основния състав, за да бъдат съхранени силите им за предстоящите мачове. В следващите десет дни шампионите трябва да изиграят три срещи - в сряда гостуват на Черноморец в Бургас, в неделя приемат Славия, а следващия четвъртък домакинстват на Черноморец (Одеса) в двубой от груповата фаза на Лига Европа.

Лудогорец – Любимец 5:1

Лудогорец: Чворович, Минев, Шоко, Барт, Моци, Ешпиньо, Златински (66 Бургзорг), Ернандес, Абало, Ив. Стоянов (59 Бакалов), Платини (Безяк)
Треньор: Стойчо Стоев

Любимец: Вълков, Аясс (65 Орлинов), Т. Колев, Будинов, Шоколаров (62 Вълчанов), П. Стоянов (84 Ангелов), Панов, Величков, Мунин, Огнянов, Тевия
Треньор: Красимир Мечев

Голмайстори: Ернандес 48, Безяк 51, 56, 84, 88; Орлинов 80