Репортаж 25 Октомври 2013

Страхотен Лудогорец с трета поредна победа в Европа

Лудогорец записа трета поредна победа в Лига Европа.

Лудогорец записа трета поредна победа в Лига Европа. Шампионите удариха с 1:0 Черноморец пред 20 000 зрители в Одеса и са на точка от класиране в елиминационната фаза на втория по значимост турнир на Стария континент, която започва през февруари 2014 година. Христо Златински отбеляза безценния гол в 45-ата минута. Халфът се разписа с топовен шут от пряк свободен удар, отсъден за нарушение срещу Марселиньо.

Мачът в Одеса бе много здрав, като домакините създадоха доста проблеми на Лудогорец. На няколко пъти Владислав Стоянов се намеси решително, с което отказа нападателите в синьо-черни фланелки. На свой ред момчетата на Стойчо Стоев играха много умно и се браниха повече от удачно. След почивката "орлите" имаха не малко чисти положения след бързи контра атаки. Жуниор Кишада и влезлият като резерва Дани Абало обаче нямаха шанс и не успяха да се разпишат. Но и това 1:0 стига напълно, за да утвърди Лудогорец на първо място в класирането. "Орлите" вече водят с цели пет точки пред втория ПСВ, който направи 0:0 с Динамо на "Максимир" в Загреб.

ЧЕРНОМОРЕЦ (ОДЕСА) - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Златински 45

ЧЕРНОМОРЕЦ (ОДЕСА): Безотосний, Бергер, Фонтанело, Андерсон Минейро, Кутас, Прийомов (81-Матош), Ковалчук, Гай (46-Джа Джадже), Бобко, Риера, Антонов (46-Диденко)
Треньор: Григорчук

ЛУДОГОРЕЦ: В. Стоянов, Кайсара, Барт, Моци, Минев, Дяков, Златински, Ив. Стоянов (63-Абало), Марселиньо (78-Платини), Мисиджан, Кишада (69-Ешпиньо)
Треньор: Стоев

Жълти картони: Бергер, Риера; Моци, Дяков, Златински

Главен съдия: Александру Тудор