Репортаж 12 Октомври 2013

Лудогорец победи Дунав и в реванша за Купата

Лудогорец победи Дунав и в реванша от 1/16 финалите в турнира за Купата на България.

Лудогорец победи Дунав и в реванша от 1/16 финалите в турнира за Купата на България. На градския стадион в Русе шампионите се наложиха с 2:1 и след победа с 4:1 в първия мач в Разград продължават напред.

Както в първия мач срещу Дунав, и в реванша Стойчо Стоев пусна голяма част от титулярните си футболисти. Именно двама от тях отбелязаха попаденията във вратата на русенския тим. Пръв се разписа холандецът Върджил Мисиджан. Той откри резултата в 63-ата минута. 13 минути по-късно Михаил Александров удвои. Домакините стигнаха до почетен гол в последната 90-ата минута.

Успехът на Лудогорец можеше да бъде далеч по-изразителен. Освен пропуските пред вратата на Георгиев през първото полувреме португалският халф Фабио Ешпиньо изпусна дузпа.