Клуб 7 Октомври 2013

Лудогорец с класика срещу последния

Лудогорец записа класическа победа при гостуването си на последния в класирането Пирин Гоце Делчев.

Лудогорец записа класическа победа при гостуването си на последния в класирането Пирин Гоце Делчев. Шампионите спечелиха с 3:0 и си върнаха преднината от три точки пред втория в класирането Литекс. Двата тима се срещат на "Лудогорец Арена" в следващия кръг на 20 октомври.

В Гоце Делчев треньорът на "орлите" Стойчо Стоев бе дал почивка на някои основни футболисти. Въпреки това Лудогорец спечели с лекота. Първият гол във вратата на домакините падна в 43-ата минута. Тогава реферът Станислав Тодоров отсъди дузпа за шампиона за нарушение на Фидадин срещу Димо Бакалов. Зад топката застана Христо Златински и с поредното си безапелационно изпълнение от бялата точка откри резултата. В даденото продължение на първата част мачът бе решен. Александър Барт центрира в пеналта на Пирин, където Дани Абало стреля с глава, топката се отби в гредата и се спря в мрежата - 0:2.

След почивката Лудогорец имаше превъзходство и на няколко пъти пропусна изгодни положения за трети гол. Той все пак стана факт в 86-ата минута. Влезлият като резерва Марселиньо получи топката пред наказателното поле и с премерен удар с десния крак матира Абдиков за крайното 0:3.