Репортаж 29 Септември 2013

Лудогорец загуби първи точки в Разград

Лудогорец загуби първи точки в NEWS 7 футболно първенство като домакин от началото на сезона.

Лудогорец загуби първи точки в NEWS 7 футболно първенство като домакин от началото на сезона. Шампионите направиха 0:0 с Ботев (Пд) и остават на върха в класирането с четири пункта повече от "жълто-черните". Мачът ще се запомни най-вече с контузията на вратаря Владислав Стоянов. В 8-ата минута Абел Анисе го удари в главата в целтта си да играе с топката в наказателното поле на "орлите". Треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев бе принуден да замени Стоянов заради съмнение за комоцио. Малко след това Ботев пропусна най-чистото си положение в мача. Анисе бе изведен сам срещу Иван Чворович, но сърбинът с български паспорт блестящо спаси. В края на първото полувреме пък шампионите можеха да стигнат до попадение, но Марселиньо от воле изпрати топката над напречната греда.

През втората част Лудогорец имаше териториално превъзходство и на няколко пъти бе близо до гола. Марселиньо и Шоко обаче нямаха ден. На свой ред "жълто-черните" разчитаха на контра атаки, но нито веднъж не застрашиха сериозно Иван Чворович и бранителите пред него.

Лудогорец - Ботев (Пд) 0:0

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Стоянов (17' Чворович), 80. Кайсара, 20. Шоко, 27. Моци, 5. Барт, 18. Дяков, 8. Еспиньо, 84. Марселиньо, 73. Иван Стоянов, 93. Мисиджан, 9. Безяк (83' Платини)
Треньор: Стойчо Стоев

БОТЕВ (ПД): 1. Стаховяк, 11. Христов, 83. Спрокел, 5. Грънчаров, 14. Минев, 16. Иршак, 71. Галчев, 6. К. Дяков(85' Педро), 88. Сърмов, 22. Ромарио(86' Костов), 17. Анисе
Треньор: Станимир Стоилов

Жълти картони: Спрокел 22', Минев 80'

СЪДИЯ: Николай Йорданов