Репортаж 22 Септември 2013

Латино рецитал при поредния успех на Лудогорец

Лудогорец записа трета поредна победа в рамките на 8 дни.

Лудогорец записа трета поредна победа в рамките на 8 дни. Както срещу Левски и ПСВ, шампионите отново бяха безапелационни и разгромиха Нефтохимик с 4:0. Всички попадения бяха дело на латиноамериканци. Пръв се разписа бразилецът Жуниор Кишада още в 6-ата минута. Отново той направи 2:0 в 18-ата и мачът на практика приключи. Треньорът на "орлите" Стойчо Стоев бе дал почивка на някои основни играчи, но и заместниците им правеха каквото си поискат със съперника. До края на първото полувреме Лудогорец изпусна още куп положения, като най-бизо до гола бяха Кишада, Ернандес и Иван Стоянов. Третото попадение във вратата на Караманов падна в 56-ата минута. Тогава колумбиецът Семастиян Ернандес отбеляза с премерен шут по земя от дъгата на наказатеното поле. Така халфът вече има два гола в "А" група. Той се разписа и при разгрома над Славия с 0:3 в началото на първенството. Крайният резултат оформи Мишел Платини в 88-ата минута. Бразилецът заби рядко красив гол с топовен шут от 30 метра, който се оказа неспасяем за Караманов.

В двубоя участие не взеха Светослав Дяков, Роман Безяк, Върджил Мисиджан и Фабио Ешпиньо. Дани Абало влезе като резерва, а Марселиньо остнана на пейката.

Добрата новина за Стойчо Стоев е състоянието на Георги Терзиев. След серия процедури при сръбската лечителка Марияна Ковачевич капитанът на младежкия национален отбор е възстановен и до няколко дни ще започне тренировки наравно със съотборниците си.

ЛУДОГОРЕЦ - НЕФТОХИМИК 4:0