Репортаж 16 Септември 2013

Страхотен Лудогорец повали с 2:0 Левски на Герена (видео и снимки)

Лудогорец изигра голям мач и победи с 2:0 Левски пред 10 000 зрители на стадион "Георги Аспарухов".

Лудогорец изигра голям мач и победи с 2:0 Левски пред 10 000 зрители на стадион "Георги Аспарухов". Успехът изкачи шампионите на първо място в класирането на точка повече от Ботев (Пд). Това бе четвърта победа на Лудогорец над Левски, откакто "орлите" са в "А" група. Съперникът има само един успех.

Шампионите играха прегматично през всичките 90 минути и спечелиха съвсем заслужено. Левски имаше няколко положения, но националът Владислав Стоянов направи поредния си силен мач и не допусна попадение.

Лудогорец на практика реши двубоя през първопо полувреме. Ешпиньо откри резултата в 15-ата минута. Тогава след изпълнение на ъглов удар топката стигна до Марселиньо на аутлинията, бразилецът подаде на португалския си съотборник, който с премерен удар направи Пламен Илиев безпомощен. В следващите минути момчетата на Стойчо Стоев буквално скриха топката на Левски, който трудно минаваше центъра. Лудогорец обаче не стигна до втори гол. Такъв обаче падна в края на първата част, когато "сините" бяха изравнили играта. Кевин Бру загуби топката в центъра от Ешпиньо, като Върджил Мисиджан мигновено бе изведен в добра позиция. Холандецът се справи с новото попълнение Перес в пеналта на Левски и с премерен удар изпрати топката зад Пламен Илиев.

През второто полувреме "орлите" стояха стабилно на терена и успяха без проблеми за удържат преднината от два гола. Левски игра с повече агресия, но така и не успя да застраши сериозно Владислав Стоянов.

ЛЕВСКИ – ЛУДОГОРЕЦ 0:2

0:1 Еспиньо 15'
0:2 Мисиджан 42'

ЛЕВСКИ: 23. Илиев, 6. Старокин, 5. Перес, 55. Милиев, 28. Пинто, 45. Гаджев, 75. Бру(46' Туре),77. Велев(23' Вутов), 11. Родригес, 20. Иванов( 78' Макриев), 9. Генков
Треньор: Славиша Йоканович

ЛУДОГОРЕЦ: 21. В. Стоянов, 25. Минев(27' Шоко), 80. Кайсара, 4. Мантула, 5. Барт, 18. Дяков, 8. Еспиньо, 84. Марселиньо, 93. Мисиджан, 73. Ив. Стоянов(57' Александров), 9. Безяк(77' Златински)
Треньор: Стойчо Стоев

Жълти картони: Пинто 17', М. Иванов 22', Ив. Стоянов 31', Вутов 38', Еспиньо 49', Барт 52', Дяков 63', Гаджев 75', Безяк 76', Александров 83'