Репортаж 1 Септември 2013

Лудогорец с първа загуба при Стойчо Стоев в първенството (видео)

Лудогорец претърпя първа загуба в първенството, откакто Стойчо Стоев е треньор. Шампионите паднаха с 1:3 при гостуването си на Черно море във Варна.

Лудогорец претърпя първа загуба в първенството, откакто Стойчо Стоев е треньор. Шампионите паднаха с 1:3 при гостуването си на Черно море във Варна. Така "орлите" вече не са еднолични лидери, като делят първото място с Литекс. Късно в събота ловчанлии направиха 0:0 с Черноморец на "Лазур". "Орлите" инкасираха още едно поражение - в първия кръг от Любимец, когато наставник беше Ивайло Петев.

Във Варна мачът започна равностойно, като Лудогорец бързо взе териториално превъзходство. Съперникът предимно се бранеше и разчиташе на контраатаката. При една такава в 21-ата минута Георги Божилов бе изведен отдясно в наказателното поле и шутът му първо срещна дясната греда, а след това се оплете в мрежата - 1:0. Лудогорец пробва да изравни, но играта на Марселиньо и компания не вървеше.

Второто полувреме започна лошо за шампионите. В 54-ата минута "моряците" поведоха с 2:0. Отново Георги Божилов се разписа, след като засече центриране отдясно. Мачът бе решен в 71-ата минута. Тогава Дани Георгиев отбеляза за 3:0 с шут от границата на наказателното поле.

Лудогорец стигна до почетно попадение в 80-ата минута. Тогава влезлият като резерва Ешпино вкара от фаул. Малко след това Кайсара пропусна отблизо да върне още един гол.

ЧЕРНО МОРЕ – ЛУДОГОРЕЦ 3:1

1:0 Божилов 21'
2:0 Божилов 54'
3:0 Д. Георгиев
3:1 Еспиньо 80'

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Китанов, 25. Емилов, 15. А. Александров, 6. Котев, 4. Венков, 3. Д. Георгиев (87' Колев), 8. Бергонси, 11.Райков, 9. Бакари (65' Младенов), 21. Г. Илиев, 14. Божилов (78' Паланков)
Треньор: Георги Иванов

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Стоянов,25. Минев, 27. Моци, 4. Мантула, 80. Кайсара, 18. Дяков(62' Еспиньо), 23. Златински, 84. Марселиньо, 7. М. Александров, 93. Мисиджан(73' Бакалов), 99. Платини (64' Кишада)
Треньор: Стойчо Стоев
<>br Жълти картони: Моци 8', Д. Георгиев 20', Райков 48', Бергонси 63', Китанов 89', Колев 90'