Репортаж 28 Август 2013

Лудогорец загуби и в реванша от Базел (видео и снимки)

Швейцарският Базел победи Лудогорец с 2:0 в среща-реванш от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. Головете вкараха Фрай и Деген.

Швейцарският Базел победи Лудогорец с 2:0 в среща-реванш от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. Головете вкараха Фрай и Деген. Така с общ резултат 6:2 момчетата на Мурат Якин влизат в груповата фаза на най-комерсиалния европейски клубен турнир. Българите ще продължат борбата в турнира Лига Европа, а жребият и за двата турнира е в петък.

След равностойни първи десетина минути на двубоя се стигна до гол в полза на Базел. След изпълнение на корнер Фрай успя да открие резултата в полза на Базел - 1:0. В 15-ата минута Иван Стоянов от пряк свободен удар пробва рефлекса на Зомер, който изчисти в корнер. Буквално в следващата минута Сио нацели страничната греда зад Стоянов. В 33-ата минута Безяк засече центриране отдясно, но ударът му мина на сантиметри от гредата на Базел. До почивката нови голове не паднаха.

През втората част играта продължи да е равностойна. В 50-ата минута Диас пробва мерника си, но Стоянов улови кълбото. Седем минути по-късно Джака също опита да вкара гол за домакините, но кълбото прелетя встрани от вратата. В 65-ата минута влезлият като резерва Ешпиньо стреля далеч от рамката на вратата на Зомер. В 79-ата минута Филип Деген удвои преднината на домакините, след като защитата на българския отбор не се ориентира добре при изпълнение на корнер, а това позволи на Базел да отбележи нов гол.

До края мачът се доиграваше и в крайна сметка Базел взе своето и във втория мач между двата отбора.

БАЗЕЛ - ЛУДОГОРЕЦ 2:0

Стадион "Сейнт Якоб Парк", 16 000

БАЗЕЛ: Ян Зомер, Кей Фосер, Фабиан Шер (55-Гастон Сауро), Арлинд Айети, Бехранд Сафари (77-Филип Деген), Таулант Джака, Фабиан Фрай, Марсело Диас, Мохамед Салах (70-Матиас Делгадо), Валентин Щокер, Джовани Сио

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Шоко, Козмин Моци, Теро Мантула, Йордан Минев, Светослав Дяков, Христо Златински (59-Фабио Ешпиньо), Иван Стоянов (87-Витиня), Марселиньо, Вирджил Мисиджан (74-Михаил Александров), Роман Безяк

Голмайстори: 1:0 Фабиан Фрай 11, 2:0 Филип Деген 79

жълти картони: Фабиан Шер, Мохамед Салах, Арлинд Айети (Баз), Козмин Моци (Луд)

Главен съдия: Уилям Колъм (Шотландия)