Репортаж 11 Август 2013

Мощен Лудогорец срази 3:0 ЦСКА (видео)

Мощен Лудогорец срази 3:0 ЦСКА и се изкачи на второ място в класирането на NEWS 7 футболно първенство.

Мощен Лудогорец срази 3:0 ЦСКА и се изкачи на второ място в класирането на NEWS 7 футболно първенство. Козмин Моци, Роман Безяк и Марселиньо отбелязаха головете за шампионите, които имаха тотално превъзходство през целия мач и изпуснаха далеч по-изразителна победа. След доста пропуски в края на първото полувреме Лудогорец откри резултата. Марселиньо подаде на Иван Стоянов, който центрира с левия крак в малкия пеналт. Там Козмин Моци бе оставен непокрит и с глава наказа Черни. Последва нова акция на шампионите. Черни спаси шута на Безяк, а Дани Абало не успя да уцели вратата в опита си да направи добавка.

След подновяването на играта Марсиньо стреля силно от пряк свободен удар с левия крак, но прати топката над вратата на шампионите. В 62-тата минута Светослав Дяков показа страхотен поглед върху играта, "разсичайки" дефанзивния вал на "червените" с точен пас към Роман Безяк. Той стреля от движение с левия крак, пращайки топката в долния десен ъгъл - 2:0. ЦСКА се опита веднага да върне попадението. Ивайло Чочев бе изведен отляво, спря си кълбото много добре и заложи на свиреп удар с левия крак, след който топката се отби в страничната греда, а после тупна пред голлинията. Малко след това бившият капитан на "орлите" Марсиньо шутира с левия крак от 25 метра, но Влади Стоянов изби ефектно с една ръка, обирайки овациите на феновете по трибуните. В 73-тата минута Лудогорец заби трети гол във вратата на своя противник, с което реши мача. Кайсара бе изведен великолепно по лявото крило след чудесно копване на Светослав Дяков. Бразилецът навлезе в пеналта и пусна към свободния Марселиньо, който разстреля Черни от десетина метра.

ЦСКА доигра мача с десет души, след като Емил Гъргоров получи контузия и му се наложи да напусне принудително. Малко преди това Стойчо Младенов бе извършил и трите си смени.

Мощен Лудогорец срази 3:0 ЦСКА