Репортаж 11 Юли 2013

Лудогорец губи мача за Суперкупата с дузпи (видео)

Лудогорец не успя да спечели пети трофей, след като загуби мача за Суперкупата на България от Берое с дузпи - 3:5.

Лудогорец не успя да спечели пети трофей, след като загуби мача за Суперкупата на България от Берое с дузпи - 3:5. Редовното време приключи при резултат 1:1. Венцислав Христов се разписа за заралии в 27-ата минута след удар с глава. Светослав Дяков изравни в добавеното време на първата част.

Дяков обаче остави своите с човек по-малко на терена в 59-ата минута. Националът, който направи официален дебют като капитан на тима, извърши фаул в центъра на терена, за което получи второ официално предупреждение. Численото равенство бе възстановено само шест минути по-късно, когато Борислав Стойчев също изгонен за втори жълт картон.

Още в 3-ата минута Берое можеше да поведе. Илиев направи двойно подаване с Георги Андонов и с удар по диагонала нацели напречната греда. В 27-ата минута късметът Берое излезе напред в резултата. Давид Каядо центрира отдясно, Христов се извиси и с засече топката с глава, тя рикошира в гърба на защитник в зелено и се оплете в мрежата за 0:1. В 36-ата минута разградчани стигнаха до чисто голово положение. Мирослав Иванов изведе Иван Стоянов в отлична позиция и нападателят плъзна топката покрай Караджов, но кълбото срещна левия страничен стълб. Шампионите все пак успяха да възстановят равенството секунди преди да изтекат добавените две минути на първата част. След центриране от фаул Мишел Платини стреля с глава, бившият му съотборник в ЦСКА Караджов изби, но право в краката на непокрития Дяков, който от няколко метра нямаше проблем да се разпише.

Здравата битка на Националния стадион "Васил Левски" продължи и през втората част. Съдията Георги Йорданов бе показал цели седем жълти картона преди да вдигне второ официално предупреждение на Дяков в 59-ата минута. Капитанът на разградчани бе изгонен заради нарушение отзад срещу съперников състезател. Шест минути след това Стойчев също извърши груб фаул и пое преждевременно към съблекалнята.

Играчите на Лудогорец започнаха да атакуват по-сериозно. Иван Стоянов стреля с глава, но не в очертанията на вратата, а удар на Марселиньо бе блокиран от резервата Иво Иванов. Старозагорци отговориха с далечен шут на Андонов, минал встрани от вратата. В 91-ата минута пак Стоянов се оказа на върха на атаката, но негов удар бе отразен от Караджов.

При дузпите Берое отбеляза и петте удара, а за Лудогорец се разписаха Платини, Златински и Иван Стоянов. Фаталният пропуск направи Марселиньо, който стреля над гредата.