Репортаж 6 Юли 2013

Лудогорец изпусна петия в Украйна

Лудогорец завърши с равенство лагера в Австрия. Шампионите направиха 0:0 с петия от последното издание на украйнското първенство Металург (Донецк).

Лудогорец завърши с равенство лагера в Австрия. Шампионите направиха 0:0 с петия от последното издание на украйнското първенство Металург (Донецк). На стадиона в градчето Ангер момчетата на Ивайло Петев имаха превъзходство през целия мач и пропуснаха куп положения. След почивката Марселиньо дори не успя да се разпише от дузпа, отсъдена за фаул срещу Витиня.

В състава на Металург личаха имената на бившите цесекари Велизар Димитров, Жуниор Мораес и Грегъри Нелсън. Участие в спаринга взе и Зе Соарес, който преди години носи екипа на Левски. Въпреки звездната си селекция футболистите от бившата съветска република не застрашиха нито веднъж сериозно Владислав Стоянов. Мишел Платини, който във втори пореден мач започна титуляр, можеше да се разпише преди почивката. Негов техничен удар от въздуха обаче бе спасен от вратара на Металург. През втората част Марселиньо и Козмин Моци бяха близо до попадението, но стражът на украинците имаше ден и спаси всичко.

В събота в 16,00 часа Лудогорец се прибира в България с редовен полет от Мюнхен. Играчите ще получат ден и половина почивка. Шампионите подновяват тренировки в понеделник.