Репортаж 3 Юли 2013

Лудогорец загуби от носителя на Купата в Румъния

Лудогорец загуби с 1:4 от носителя на Купата на Румъния Петролул (Плоещ). Това бе втората контрола на шампионите в Австрия.

Лудогорец загуби с 1:4 от носителя на Купата на Румъния Петролул (Плоещ). Това бе втората контрола на шампионите в Австрия. Преди четири дни "орлите" паднаха с 1:3 от Риека. В големи периоди от мача във вторник Лудогорец стоя добре, но куп пропуски и две греди - на Михаил Александров и Мирослав Иванов, лишиха тима от заслужени голове. Мачът бе официален дебют за Мишел Платини, който започва титуляр. Другото ново попълнение - Дани Абало, остана извън разширения състав.

Петролул откри резултата още в 6-ата минута. Буджема засече центриране по земя отляво и направи Иван Чворович Само седем минути по-късно румънският национал Грозав покачи на 0:2 с удар отдалеч. Лудогорец се върна в мача в 21-ата минута. Тогава Михаил Александров намали след асистенция на Жуниор Кайсара.

Началото на втората част започна с масиран натиск на Лудогорец, но до гол в румънската врата така и не се стигна. Вместо това Петролул отбеляза за 1:3, с което на практика предреши сблъсъка. Юнес се разписа в 56-ата минута след центриране от фаул. Гилерме оформи крайния резултат 1:4 шест минути преди последния съдийски сигнал. Той надигра Иван Чворович с безпогрешно изпълнение на пряк свободен удар.

В началото на мача Александър Барт напусна принудително, след като румънски футболист му счупи носа с глава. Французинът бе откаран в болницата в Клагенфурт, където мина на преглед. Състоянието му не е тежко, но той ще почива минимум един ден.

Лудогорец - Петролул Плоещ 1:4

Спортен център "Глобасниц", 80 души

Лудогорец: Чворович, Кайсара, Барт (13 Мантула), Моци, Витиня, Дяков (73 Бургзорг), Златински (46 Марселиньо), Александров (73 Кишада), Ешпиньо (64 Ернандес), Иванов (64 Милисавлевич), Платини (64 Безяк)
Треньор: Ивайло Петев

Петролул: Печаня, Ямиси, Гилерме, Ачим (82 Назири) , Мустивар (80 Ромарио), Буджема, Хобан, Грозав (89 Попеску), Бокила (69 Мартинес), Юнес, Торес (63 Неаг)
Треньор: Козмин Контра

Съдии: Манфред Красницер, Мануел Бергер, Кристиян Алман

Голмайстори: 0:1 Буджема (6), 0:2 Грозав (13) , 1:2 Александров (21), 1:3 Юнес (56), 1:4 Гилерме (84)

Жълти картони: Моци (Лудогорец), Бокила (Петролул)