Репортаж 23 Юни 2013

Лудогорец прави 1:1 с Пирин (ГД) в Смолян

Лудогорец направи 1:1 с Пирин (ГД) в първата официална контрола от лятната подготовка. Мачът се игра на стадион "Септември" в Смолян.

Лудогорец направи 1:1 с Пирин (ГД) в първата официална контрола от лятната подготовка. Мачът се игра на стадион "Септември" в Смолян. Досега шампионите проведоха две учебни игри по 90 минути, като победиха Асеновец и Първомай съответно с 8:0 и 14:0.

Пирин (ГД) откри резултата в неделната контрола. Любо Витанов се разписа от дузпа в 37-ата минуна. Наказателният удар бе отсъден заради фаул на вратаря Владислав Стоянов срещу Атанас Фиданин. Лудогорец изравни в 47-ата минута. Тогава влезлият като резерва Жуниор Кишада се възползва от отлично подаване на Витиня и направи Абдиков безпомощен - 1:1.

"Орлите" можеха да спечелят спаринга, но пропуски преди почивката направипа Козмин Моци и Иван Стоянов. През втората част близо до гола бяха Мирослав Иванов и Марселиньо.

След двубоя футболистите на Лудогорец бяха пуснати в почивка до вторник. Ден по-късно тимът заминава за Австрия, където ще остане на десетдневен лагер.

ЛУДОГОРЕЦ - ПИРИН (ГД) 1:1

0:1 Витанов (37-д) 1:1 Кишада (48)

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Теро Мантула, Козмин Моци, Жуниор Кайсара, Светослав Дяков, Христо Златински, Михаил Александров, Иван Стоянов, Фабио Ешпиньо, Роман Безяк

Второ полувреме: Иван Чворович, Шоко, Александър Барт, Витиня, Георги Костадинов, Марселиньо, Неманя Милисавлевич, Жуниор Кишада, Мирослав Иванов, Мичел Бургзорг, Тейнур Марем

ПИРИН (ГД): Абди Абдиков, Атанас Дреновички, Димитър Пиргов, Любомир Гуцев, Атанас Фиданин, Любомир Витанов, Румен Лапантов, Васил Панайотов, Петър Лазаров, Марио Близнаков, Борислав Хазуров (Николов, Киров, Щерев, Коцев, Петров)