Академия 8 Юни 2013

Лудогорските таланти разгромиха с 5:0 Ботев във Враца

Изразителна победа постигна Лудогорец в поредния кръг на елитната юношеска група до 17 години.

Изразителна победа постигна Лудогорец в поредния кръг на елитната юношеска група до 17 години. Талантите разгромиха с 5:0 като гост Ботев на стадион "Христо Ботев" във Враца. Тимът на Милан Чирич, който под Околчица бе воден от Росен Маринов, остава на трето място в класирането плътно след Славия и Левски.

Във Враца Лудогорец поведе с 3:0 до почивката. Олег Димитров откри резултата в 20-ата минута. Само 180 секунди по-късно Георги Кънчев покачи на 2:0. "Орлите" решиха всичко с гол от дузпа на Краси Здравков в 32-ата минута. В самото начало на второто полувреме Преслав Антонов заби нови две попадения, с което фиксира крайния резултат 0:5.

Треньорът на Лудогорец U 17 Милан Чирич не успа да види разгромния успех на тима си, тъй като в момента е на семинар в Бразилия. С други специалисти от футболната академия в Разград той посети Куритиба, където елитният местен клуб Атлетико Паранензе бе организирал десетдневна обмяна на опит в работата с подрастващите.

Съставът на Лудогорец във Враца: Николай Шоколарев, Мартин Иванов, Александър Георгиев, Кристян Михайлов, Марио Илиев (50-Ангелов), Веселин Любомиров, Олег Димитров, Красимир Здравков, Преслав Антонов (47-Марков), Георги Кънчев (55-Маринов), Денислав Александров (60-Цвятков)