Клуб 30 Май 2013

Трима от Лудогорец блестят при 2:0 над Япония

Трима основни футболисти на Лудогорец играха без смяна при престижната победа с 2:0 над Япония в Нагоя.

Трима основни футболисти на Лудогорец играха без смяна при престижната победа с 2:0 над Япония в Нагоя. Владислав Стоянов, Йордан Минев и Светослав Дяков останаха на терена 90 минути и помогнаха на "лъвовете" да спечелят контролата, която се игра пред 40 000 зрители на стадион "Тойота". Станислав Манолев откри резултата още в 3-ата минута, след като се разписа от фаул. Хасебе си отбеляза автогол в 70-ата минута, с което фиксира крайния резултат.

Както във всеки мач, избраниците на Любослав Пенев от Лудогорец показаха ниво и не оставиха никакви шансове на противниковите футболисти. Стоянов на няколко пъти се намеси решително, с което спаси България от гол. Дяков пък можеше дори да отбележи, но шутът му през първото полувреме излезе в аут.

Следващата контрола на националите от азиатското турне е на 4 юни. Тогава срещаме Казахстан.