Репортаж 3 Май 2013

Лудогорец е отново първи след 3:0 над Черноморец (видео)

Лудогорец се върна на първо място в класирането след класическа победа с 3:0 над Черноморец.

Лудогорец се върна на първо място в класирането след класическа победа с 3:0 над Черноморец. Шампионите отново водят пред Левски с две точки, който в четвъртък спечели срещу Локо (Пд) на Лаута с 1:0.

Въпреки горещото време в Разград футболистите на Ивайло Петев се раздадоха докрай и напълно заслужено взеха трите точки. Всички попадения паднаха през второто полувреме. Интересното е, че и трите бяха дело на влезли като резерви играчи. Пръв се разписа Роман Безяк в 59-ата минута. Словенецът от малък ъгъл прати топката по земя в мрежата. В 68-ата минута резултатът вече бе 2:0. Иван Стоянов получи фамозен пас от Марселиньо и останал сам срещу Дашев нападателят не сбърка. Малко след това резултатът вече бе класически. Ромен Безяк едва не скъса мрежата със страхотен удар при избита от Траян Дянков топка. В последните минути "орлите" се забавляваха на терена и въпреки солидната преднина не спряха да атакуват. Третата резерва - Себастиян Ернандес, също можеше да запише името си сред голмайсторите. Пред колумбиеца се отвориха две възможности, които за съжаление на публиката не завършиха с гол.

ЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРНОМОРЕЦ 3:0

1:0 Роман Безяк 59

2:0 Иван Стоянов 68

3:0 Роман Безяк 77

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Вл. Стоянов, 80. Кайсара, 20. Шоко, 33. Гулдан, 27. Моци, 8. Генчев-капитан, 18. Дяков, 84. Марселиньо (79-Ернандес), 7. Александров, 11. Кишада (51-Роман Безяк), 22. Иванов (60-Иван Стоянов)
Треньор: Ивайло Петев

ЧЕРНОМОРЕЦ: 1. Дашев, 2. Дянков-капитан, 3. Терзиев (55-Пехливанов), 7. Балджийски, 18. Лола, 19. Дрянов, 21. Башлиев, 22. Цонков, 32. Уатара (13-Ангелов), 44. Филипов, 92. Гаел (46-Йорданов)
Треньор: Георги Чиликов

Жълти картони: Кишада, Иванов (Лудогорец); Георги Терзиев, Станислав Дрянов, Цветомир Цонков, Траян Дянков, Яни Пехливанов (Черноморец)