Репортаж 21 Април 2013

Лудогорец победи с 2:1 в Перник (видео)

Лудогорец се върна на върха в класирането след трудна победа над Миньор с 2:1 в Перник.

Лудогорец се върна на върха в класирането след трудна победа над Миньор с 2:1 в Перник. Шампионите отново водят с две точки пред Левски, като следващия кръг приемат Ботев (Вр), а на "сините" предстои вечно дерби с ЦСКА.

Димо Бакалов изведе "орлите" напред на стадиона на мира още в 1-ата минута. Той се възползва от отлично подаване на Марселиньо. До края на полувремето Лудогорец имаше тотално превъзходство, но резултатът остана само 0:1. Реферът Александър Костадинов отмени гол на Марселиньо, след като видя несъществуващ фаул на Бакалов. "Орлите" имаха и претенции за неотсъдена дузпа.

След почивката картината на терена не се промени. Лудогорец владееше инициативата и създаваше положения, като домакините разчитаха на контраатаки. Влезлият като резерва Иван Стоянов можеше да реши всичко в 68-ата минута. Той стреля в дясната греда от дузпа, отсъдена за фаул срещу Роман Безяк. Малко преди това съдията не посмя да отсъди друг наказателен удар за нарушение на Йорданов срещу Димо Бакалов. Реферът се прояви още веднъж, когато маркира засада при шут на Иван Стоянов, при който топката влезе във вратата на Пейков. Любомир Гулдан все пак заби второ попадение в полза на шампионите в 75-ата минута, след като засече с глава центриране от корнер. Седем минути преди края домакините намалиха резултата с гол на Александров, но силите не им стигнаха за нещо повече.

МИНЬОР - ЛУДОГОРЕЦ 1:2

Стадион "Миньор", 1500 зрители

МИНЬОР: 22.Боян Пейков, 89.Стефан Станчев, 2.Виктор Райчев, 3.Адриан Олегов, 20.Давид Стоянов (73-5.Ахмед Хикмет (79-10.Томислав Павлов), 7.Александър Александров, 8.Йордан Йорданов, 13.Ивайло Стоянов, 14.Ивайло Цветков, 15.Салас Окечукво (46-78.Якасонго Нджой), 19.Петър Петров
Треньор: Николай Тодоров

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 20.Шоко, 33.Любомир Гулдан, 27.Козмин Моци, 80.Жуниор Кайсара, 18.Светослав Дяков, 7.Михаил Александров (56-9.Роман Безяк), 22.Мирослав Иванов (62-8.Станислав Генчев), 84.Марселиньо, 19.Димо Бакалов, 11.Жуниор Кишада (57-73.Иван Стоянов)
Треньор: Ивайло Петев

Голмайстори: 0:1 Димо Бакалов (1), 0:2 Любомир Гулдан (75), 1:2 Александър Александров (83)

Съдия: Александър Костадинов

Жълти картони: Ивайло Цветков, Ивайло Стоянов, Давид Стоянов (Миньор); Жуниор Кишада (Лудогорец)