Клуб 15 Април 2013

Кишада спаси Лудогорец срещу Локо (Пд) (видео)

Лудогорец се върна на първо място в класирането след трудна победа с 1:0 над Локо (Пд). Безценното попадение бе дело на Жуниор Кишада в 87-ата минута.

Лудогорец се върна на първо място в класирането след трудна победа с 1:0 над Локо (Пд). Безценното попадение бе дело на Жуниор Кишада в 87-ата минута. Бразилецът се оказа най-съобразителен след центриране от корнер в малкия пеналт на пловдивчани. Лудогорец имаше смазващо превъзходство през целия мач, но пропусна куп положения.

Срещата започна с атаки и към двете врати. В 7-ата минута Маламов центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Стефанов стреля с глава, но неточно. Отговорът на домакините бе удар на Моци, но топката мина до гредата на Господинов. Постепенно Лудогорец вдигна темпото и натисна сериозно гостите. В 23-ата минута Моци намери отлично Марселиньо, който обаче се засуети и Йордан Господинов предвидливо излезе и улови топката. Минута по-късно Христо Златински навлезе мощно в наказателното поле на Лудогорец, но там бе блокиран от Гулдан. До края на полувремето двата отбора си поделиха по едно положение. В 41-ата минута Маламов стреля от дъгата на наказателното поле, но Владо Стоянов показа класа и спаси. Малко преди края на полувремето пък Витиня се пробва да вкара, но топката мина над напречната греда.

Второто полувреме започна с натиск за Лудогорец. В 55-ата минута Дяков пусна чудесен пас към Кишада, който навлезе в наказателното поле на Локомотив и от малък ъгъл стреля, но Господинов спаси. Две минути по-късно Мирослав Иванов-Деко центрира от фаул в пеналта на пловдивчани, където Гулдан засече топката с глава и коженото кълбо достигна до Марселиньо, който не успя да вкара от вратарското поле. Шампионите натискаха, но така и не стигаха до чисто голово положение. В 60-ата минута Мишо Александров подаде хитро към Мирослав Иванов, който шутира много опасно, но Йордан Господинов отрази. Постепенно темпото на игра падна, а двата отбора сериозно се "захапаха" в средата на терена, като головите положения липсваха. В 81-ата минута последва ново опасно центриране в наказателното поле на Локомотив, но Господинов улови топката. Така се стигна до 87-ата минута, когато Лудогорец вкара и стигна до победата. Тогава Иван Стоянов центрира от корнер в наказателното поле на Локомотив, където Моци засече топката с глава и я отклони към задната греда, а там Кишата бе оставен непокрит и отблизо вкара за 1:0.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ПД) 1:0

Голмайстор: 1:0 Кишада (87)

Лудогорец: 21.Вл. Стоянов, 26.Шоко, 77.Витиня (68-Ив. Стоянов), 33.Гулдан, 27.Моци, 8.Генчев (77-Ернандес), 18.Дяков, 84.Марселиньо, 22.Иванов, 23.Гъргоров (к) (46-Кишада), 7.Александров
Треньор Ивайло Петев

Локомотив: 12.Господинов, 3.В. Георгиев, 6.Котев, 55.Кавдански, 17.Марков, 16.Златински (к) (85-Тимонов), 23.Д. Георгиев, 77.Диего, 88.Стефанов (66-Мирчев), 89.Маламов (46-Садула), 4.Абушев