Репортаж 7 Април 2013

Лудогорец изпусна Литекс с десет човека (снимки и видео)

Лудогорец не успя да победи Литекс в завързан мач, който се игра под непрекъснат дъжд в Разград.

Лудогорец не успя да победи Литекс в завързан мач, който се игра под непрекъснат дъжд в Разград. Дербито на XX кръг завърши 0:0, като преднината на шампионите на върха спадна на две точки. "Орлите" довършиха двубоя с 10 човека, след като в 57-ата минута Йордан Минев получи втори жълт и съответно червен картон. Така националът пропуска гостуването на ЦСКА в четвъртък.

Още в самото начало на срещата Лудогорец можеше да открие. Добър удар на Михаил Александров от 20 метра профуча на сантиметри от лявата греда на вратата. В средата на първата част шампионите имаха нова възможност. Марселиньо, който хвърли много сили на тежкия терен, се озова в удобна позиция, но вместо да подаде на включилия се Минев стреля и сбърка. Малко след това при критичен момент в наказателното поле на Лудогорец Козмин Моци изби с глава от голлинията удар на Армандо Ваюши. В 40-ата минута добра атака на шампионите завърши с пас на Иван Стоянов към Мишо Александров. Последният изпрати топката в мрежата, но своевременно бе маркирана засада.

През второто полувреме Ивайло Петев пусна в игра колумбиецът Себастиян Ернандес. Двубоят продължаваше да бъде равностоен, като съперниците хвърлиха доста сили в средата на терена. Така дойде 57-ата минута, когато "орлите" останаха с човек по-малко. Реферът показа втори жълт картон на Йордан Минев за фаул срещу Армандо Ваюши. Петев моментално направи серия вътрешни размествания. Неманя Милисавлевич се появи в игра и заигра като ляв бек. Жуниор Кайсара пък мина вдясно. Именно Милисавлевич бе в основата на най-чистото положение до последния съдийски сигнал на Николай Йорданов. В 84-ата минута Александров изведе сърбина в добра позиция отляво, Милисавлевич центрира отлично в малкия пеналт, където Марселиньо бе заел добра позиция на втора греда, но ударъг му се отби от външната страна на гредата.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛИТЕКС 0:0

ЛУДОГОРЕЦ: 21. В. Стоянов, 25. Й. Минев, 80. Кайсара, 33. Гулдан, 27. Моци, 8. Генчев (46-Ернандес), 18. Дяков, 84. Марселиньо, 73. Ив. Стоянов (59-Милесавлевич), 7. Александров, 23. Гъргоров (к) (75-Кишеда)
Треньор: Ивайло Петев

ЛИТЕКС: 1. Пиргов, 16. Попов, 18. Ил. Миланов, 3. Недялков (62-Грозев), 4. Божиков, 21. Цветков, 7. Ванжер, 10. Жуниор (69-Костадинов), 17. Г. Миланов (к), 14. Ваюши, 27. Цветанов (81-Десподов)
Треньор: Христо Стоичков

СЪДИЯ: Николай Йорданов

Жълти картони: Минев (Лудогорец); Недялков, Божиков, Пиргов, Жуниор, Костадинов (Литекс)

Червени картони: Минев 57' (Лудогорец)