Академия 6 Април 2013

Юношите падат 1:3 от Левски (видео)

Лудогорец претърпя домакинска загуба от Левски в първенството на елитната юношеска група до 17 години.

Юношите падат 1:3 от Левски

Лудогорец претърпя домакинска загуба от Левски в първенството на елитната юношеска група до 17 години. Момчетата на треньора Милан Чирич отстъпиха на "сините" с 1:3. Така "орлите" пропуснаха възможността да съкратят преднината на Левски. Тя вече е девет точки в полза на лидера в класирането.

Мачът можеше да се развие по-друг начин, ако Красимир Здравков бе отбелязал дузпа 30-ата минута. Халфът обаче изпрати топката в аут. Пет минути по-късно Левски поведе с 1:0. През второто полувреме гостите от София стигнаха до нови два гола. Десет минути преди края на двубоя Лудогорец получи право да изпълни втора дузпа. Този път Кристиян Китов бе точен и намали. Последваха няколко добри атаки на домакините, но влезлият като резерва нападател Олгай Кула нямаше ден и не успя да се разпише за 2:3.

Целият треньорски щаб на мъжкия отбор начело с Ивайло Петев изгледа двубоя, който се игра пред 200 зрители на тренировъчната база "Спортен център Лудогорец".

Съставът на Лудогорец: Николай Шоколарев, Даниел Гергов, Кристиян Михайлов, Венцислав Керчев, Мартин Иванов, Кристиян Китов, Олег Димитров, Георги Кънчев, Преслав Антонов, Красимир Здравков, Браян Марков; Влезли като резерви: Олгай Кула, Антонио Стилиянов, Веселин Любомиров, Александър Икономов