Репортаж 14 Април 2024

Женският отбор на Лудогорец отстъпи на Пълдин

Женският отбор на Лудогорец загуби с 1:2 домакинството си на пловдивския Пълдин в мач от поредния кръг в републиканското първенство. След по-слабо...

Женският отбор на Лудогорец загуби с 1:2 домакинството си на пловдивския Пълдин в мач от поредния кръг в републиканското първенство. След по-слабо първо полувреме и силно второ момичетата на Елена Пеева отстъпиха пред съперника, въпреки че мачът можеше да се развие по друг начин.
Гостите поведоха преди почивката, а в началото на второто полувреме Ванеса Гайдек изравни. Последваха силни минути за Лудогорец, но гол във вратата на пловдивския тим така и не падна. На свой ред гостите стигнаха до второ попадение, което се оказа победно.

"Имахме няколко момичета националки, които бяха видимо уморени. През второто полувреме играхме добре, показахме, че можем, но малко не ни достигна. Мачът можеше да се развие по друг начин и да победим", коментира старши-треньорът Елена Пеева.

В следващия кръг Лудогорец гостува на Спортика в Благоевград.

Лудогорец-жени - Пълдин 1:2