Академия 9 Март 2024

Лудогорец U14 би с 2:0 Фратрия (Варна) и еднолично излезе начело в класирането

Момчетата от Лудогорец U14 биха с 2:0 Фратрия (Варна) и еднолично излязоха начело в класирането в Зоналната група. Срещата се проведе в комплекс...

Момчетата от Лудогорец U14 биха с 2:0 Фратрия (Варна) и еднолично излязоха начело в класирането в Зоналната група. Срещата се проведе в комплекс "Гнездо на орли".

Дерби срещата на кръга определи кой ще оглави класирането, тъй като играчите на двата тима излязоха на терена като лидери с равен брой точки.

Първото полувреме завърши при равен резултат 0:0.

След подновяването на играта точен за Лудогорец бе Ахмед Якуб. Попадението във вратата на Фратрия падна от статично положение, след центриране от фланга.

В края на второто полувреме резултатът удвои Александър Александров след контраатака и добри индивидуални действия на футболиста. Той изпусна и втора чиста голова ситуация, в която се оказа сам срещу противниковия страж.

В 60-тата минута Денислав Димитров получи червен картон. Макар и с играч по-малко, в оставащите 20 минути "орлетата" съумяха да запазят резултата в своя полза. Победата ги изкачи еднолично на върха в красирането с актив от 30 точки.

Играчите изпълниха поставените задачи и дадоха максималното от себе си, коментира старши треньорът на Лудогорец U14 Емилиян Петров.

U14: Лудогорец - Фратрия 2:0