Академия 3 Март 2024

Лудогорец U15 попиля с 5:0 Берое (Стара Загора)

Елитния тим Лудогорец U15 попиля с 5:0 Берое (Стара Загора) в мач от първенството. За срещата от XVII кръг "орлетата" гостуваха на своя съперник....

Елитният тим Лудогорец U15 попиля с 5:0 Берое (Стара Загора) в мач от първенството. За срещата от XVII кръг "орлетата" гостуваха на своя съперник.

Резултатът откри полузащитникът Николай Попов с гол в 21-та минута след асистенция на Ястиян Георгиев. В края на първото полувреме резултатът за "зелените" удвои Преслав Стойков след самостоятелен пробив.

След подновяването на играта Петър Клявков бе точен за 3:0. Попадението дойде в 71-вата минута след асистенция на крилото на Лудогорец Джем Андонов.

Две минути по-късно Тимур Мустафа открадна топката от противников играч и сам изработи гола за 4:0.

Крайният резултат оформи Тодор Тодоров в 79-тата минута. Той се оказа най-съобразителен в наказателното поле, след като стражът на Берое спаси удар на Веселин Георгиев.

Момчетата на Лудогорец U15 на два пъти срещнаха гредата, натрупаха и куп пропуски.

Поздравявам играчите за изразителната победа над противника. Трябваше да решим мача по-рано, ще работим за подобряване на играта, коментира старши треньорът на Лудогорец U15 Милен Маринов.

В предстоящия XVIII кръг от пролетния шампионатен дял "орлетата" предстои да приемат на свой терен Септември (София), които оглавяват временното класиране в Елитната група. Сблъсъкът е насрочен за идната неделя.