Академия 23 Февруари 2024

Лудогорец U15 с класическа победа 3:0 над Локомотив (Пловдив)

Момчетата от Лудогорец U15 стартираха пролетния дял от първенството с класическа победа 3:0 над Локомотив (Пловдив). За срещата от XVI кръг в...

Момчетата от Лудогорец U15 стартираха пролетния дял от първенството с класическа победа 3:0 над Локомотив (Пловдив). За срещата от XVI кръг в Елитната група до 15-годишна възраст „орлетата“ гостуваха в града под тепетата.

Играчите на Лудогорец, които оглавяват класирането, владееха инициативата на терена още от първата минута.

Резултата откри Петър Клявков в 25-тата минута с красив гол от воле. Пет минути по-късно точен за разградския тим бе полузащитникът Николай Попов, който оплете кълбото в мрежата на Локомотив след самостоятелен пробив.

В средата на първата част на срещата съдията изгони играч на Локомотив за червен картон след удар без топка.

Двата тима излязоха в почивка с два гола аванс в полза на Лудогорец.

Красическото 3:0 в 54-тата минута оформи играч на пловдивския отбор, който бе точен, но в собствената си врата.

„Зелените“ държаха стража на Локомотив в напрежение, създавайки редица чисти голови ситуации пред неговата врата. След подновяването на играта при два гола преднина обаче „орлетата“ отслабиха натиска.

Поздравявам момчетата за играта и доброто им представяне. Имаме още какво да отработваме върху завършващия удар, коментира старши треньорът на Лудогорец U15 Милен Маринов.

В следващия XVII кръг от пролетния дял на първенството в Елитната група до 15-годишна възраст „орлетата“ предстои да гостуват на Берое (Стара Загора). Сблъсъкът е насрочен за Националния празник на България – 3 март.