Академия 20 Февруари 2024

Елитите на Лудогорец U17 писаха отличен 6:1 срещу Локомотив (Пловдив) и оглавиха класирането

Момчетата от Лудогорец U17 писаха отличен 6:1 срещу Локомотив (Пловдив). След победата момчетата на старши треньора Мартин Цирков еднолично оглавиха...

Момчетата от Лудогорец U17 писаха отличен 6:1 срещу Локомотив (Пловдив). След победата момчетата на старши треньора Мартин Цирков еднолично оглавиха класирането в Елитната група до 17-годишна възраст с две точки преднина пред вторите от Черно море (Варна). Срещата бе отложена от есенния дял на първенството и се игра в комплекса „Гнездо на орли“.

Първата част на мача завърши с три гола аванс в полза на Лудогорец. Елисей Съров откри резултата, оплитайки кълбото във вратата на Локомотив след шут с десния крак. До попадението се стигна след извеждащо подаване на Светослав Тодоров.

Кристиян Манушев реализира за 2:0 след добра комбинация в наказателното поле и асистенция на Филип Гигов.

Класическото 3:0 преди полувремето оформи Янко Ажлани след подаване от корнер на Елисей Съров.

През втората част от срещата резултатен за разградския тим на два пъти беше Филип Гигов. За първия гол спомогна подаване на Исмет Хасан, а вторият точен удар бе нанесен след асистенция на Александър Валеков.

Отличен 6:0 в срещата писа Кристиян Манушев след асистенция на Александър Валеков.

Единственото попадение за Локомотив дойде в последната минута преди края на мача, реализирано при изпълнение на дузпа.

Доволен съм от настроението, което имаше в играта на отбора. Поздравявам момчетата за представянето и за първото място, което постигнаха в Елитната група U17. Сега ни чака още работа, за да запазим лидерството си до края на първенството, коментира наставникът на Лудогорец U17 Мартин Цирков.

В неделя „орлетата“ предстои да изиграят първия редовен мач от пролетния полусезон. За сблъсъка разградският тим ще гостува на деветите в таблицата от Етър (Велико Търново).

U17: Лудогорец - Локомотив (Пловдив) 6:1