Репортаж 16 Март 2013

Лудогорец със сензационно равенство в Разград (снимки и видео)

Шампионът и лидер в класирането в „А” група Лудогорец направи грешна стъпка по пътя към защитата на титлата.

Шампионът и лидер в класирането в „А” група Лудогорец направи грешна стъпка по пътя към защитата на титлата. В мач от 18-ия кръг на „А” група "орлите" не успяха да победят новака в елита Пирин (Гоце Делчев). Двубоят на стадион "Лудогорец Арена" завърши 1:1.

Гостите от Гоце Делчев откриха резултата при първата си по-опасна атака към вратата на Лудогорец. В 17-ата минута Марио Близнаков с удар по земя от границата на наказателното поле направи Владислав Стоянов безпомощен. До края на полувремето момчетата на Ивайло Петев опитаха всичко, но въпреки тоталното превъзходство не успяха да стигнат до изравняване.

В началото на втората част в игра за Лудогорец се появи и титулярният капитан на отбора Емил Гъргоров, но гол във вратата на Абди Абдиков така и не падаше. В 87-ата минута шампионите все пак стигнаха до равенството след гол на Александър Барт. Той се възползва от лошо избита топка от вратаря и направи добавка за 1:1.

ЛУДОГОРЕЦ - ПИРИН (ГД) 1:1

0:1 Марио Близнаков 17
1:1 Александър Барт 87

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Стоянов, 25. Минев, 80. Кайсара, 4. Мантула, 5. Барт, 8. Генчев (к), 6. Г. Костадинов (67 - 7. М. Александров), 22. М. Иванов, 19. Д. Бакалов (46 - 16. Милисавлевич), 84. Марселиньо, 9. Безяк (46 - 23. Гъргоров)
Треньор: Ивайло Петев

ПИРИН (ГД): 83. Абдиков, 3. Пиргов, 4. Дреновички, 5. Гуцев, 6. Фиданин, 7. Одза (61 - 9. Хазуров), 8. Лазаров (к), 10. Марчев, 14. Витанов (32 - 18. Лапантов), 21. Панайотов, 77. Близнаков (79 - 20. Др. Коцев)
Треньор: Тенчо Тенев

СЪДИЯ: Стоян Денев

Жълти картони: Мантула, М. Иванов (Лудогорец); Лапантов, Коцев (Пирин)