Репортаж 24 Януари 2024

Лудогорец с класически успех над Олимпия

Лудогорец победи Олимпия Любляна с 3:0 в първата си контрола на лагера в Турция. И трите попадения паднаха до почивката, като бяха дело на Квадаво...

Лудогорец победи Олимпия Любляна с 3:0 в първата си контрола на лагера в Турция. И трите попадения паднаха до почивката, като бяха дело на Квадаво Дуа, Тодор Неделев и Бърнард Текпетей. По план Лудогорец трябваше да започне с контролните срещи на 21 януари срещу Шахтьор Донецк, но двубоят бе отменен заради проливния дъжд, който наводни терена на стадион „Мардан“.

Лудогорец показа кой е по-класният футболист още от самото начало и логично откри резултата в 12-ата минута. Играчите на Георги Дерменджиев направиха бърза атака от ляво, която завърши с подаване на Кайо Видал към Квадво Дуа, който нямаше как да сбърка – 1:0. Две минути по-късно левият бек Сон стреля от далечно разстояние, но ударът му с десния крак бе неточен, макар и опасен. Последваха спокойни минути, в които се водеше борба в центъра. Все пак словенците отправиха първия си точен изстрел, но Серджио Падт се справи с шута на Раул Поро.

В 31-ата минута „орлите“ стигнаха до втори гол след прекрасно изпълнен пряк свободен удар от Тодор Неделев. Три минути след това защитата на Лудогорец загуби концентрация и Раул Поро проби, но ударът му с левия крак премина край лявата странична греда.

В 44-ата минута разградчани отбелязаха трето попадение. Якуб Пьотровски напредна по десния фланг и центрира, Дуа пропусна топката, която попадна на крака на Текпетей и той не пропусна от границата на вратарското поле.

В продължението на първата част отборът на Георги Дерменджиев бе близо до четвърти гол. Аслак Фон Витри намери на отлична позиция в пеналтерията Дуа, но той прати удара си в обсега на стража на Олимпия.

На полувремето в игра за Лудогорец се завърнаха Диниш Алмейда и Дени Групер. Първият не бе играл мач от януари 2023 г., а израелецът – от април миналата година. След промените логично темпото спадна. Все пак в 66-ата минута Рик Джонатан стреля коварно от границата на пеналтерията, но вратарят на Олимпия улови. В 81-ата минута Симон Слуга направи хубаво спасяване след коварно изпълнение от фаул на футболист на словенския шампион. Две минути след това Руан Круз бе изведен по прекрасен начин сам срещу вратаря на Олимпия, опита пас към Матиас Тисера, но аржентинецът не игра с топката. За отбелязване е и фактът, че двама юноши на Лудогорец играха в срещата. Става дума за Методий Стефанов и Анастас Пемперски.

Лудогорец - Олимпия (Любляна) 3:0