Репортаж 11 Март 2013

Лудогорец загуби две точки в Стара Загора (снимки и видео)

Шампионът Лудогорец пропусна да победи Берое в последния мач от 17-ия кръг на "А" група.

Шампионът Лудогорец пропусна да победи Берое в последния мач от 17-ия кръг на "А" група. Сблъсъкът завърши 0:0, като "орлите" увеличиха само с точка аванса си пред Левски на върха в класирането. Отборите си разделиха по едно полувреме, като по-активни през първата част бяха домакините от Стара Загора, а през втората - момченана на Ивайло Петев.

Двубоят започна по-добре за домакините, въпреки че първата сериозна опасност се откри пред шампионите. В 8-ата минута Гулдан засече опасно с глава центриране от корнер, топката премина много близо до лявата греда на Караджов. 120 секунди по-късно обаче Андонов шутира добре от фаул, принуждавайки Стоянов да избива. Топката попадна в Педро Еуженио, който стреля плътно по земя, Стоянов отново спаси.

През второто полувреме играта бе накъсана, като главният съдия Ахмед Ахмед започна да показва жълти картони, за да охлади страстите. И двата отбора можеха да вкарат победен гол в даденото от Ахмед Ахмед продължение след края на редовното време. Първо Венцислав Христов бе изведен сам с дълго подаване пред вратата на Лудогорец, но Кайсара го догони и блокира удара му. В последвалата атака за Лудогорец остро центриране в наказателното поле на домакините влезлият като резерва Роман Безяк не успя да стигне до топката.

Берое - Лудогорец - 0:0

Стадион: Берое, 4000 зрители

Берое: Караджов, Крумов, Стойчев, Зафиров, Пенев, Елиаш (Джоман - 82) Лозейро, Педро, Андонов (Саюд - 65), Атанасов (Мартинс - 76), Христов

Лудогорец: Вл. Стоянов, Кайсара, Гулдан, Моци, Минев, Генчев, Дяков, И. Стоянов (Бакалов - 64), Марселиньо, М. Иванов (Безяк - 85), Гъргоров

Жълти картони: Стойчев, Пенев, Джоман (Берое), Гулдан, Моци, Дяков (Лудогорец)

Главен съдия: Ахмед Ахмед