Репортаж 3 Март 2013

Лудогорец прекърши 2:0 Черно море (снимки и видео)

Лудогорец започна с победа пролетния дял в първенството.

Лудогорец започна с победа пролетния дял в първенството. Шампионите удариха с 2:0 Черно море и продължават да водят в класирането с точка пред Левски, спечелил с 2:0 срещу Черноморец в Бургас. "Орлите" можеха да постигнат далеч по-изразителен успех, но куп пропуски през първото полувреме лишиха тима от тази възможност.

Над всички в мача бе бразилецът Марселиньо. Той не само отбеляза първия гол, но и през целия мач тормозеше защитата на "моряците", която на моменти иземогваше срещу пъргавия кариока.

Героят в състава на Черно море, който в неделя празнува сто годишен юбилей, се казваше Георги Китанов. Преди почивката младият страж извади куп положения и бе на път да отчая шампионите. Роман Безяк, Иван Стоянов, Йордан Минев и Марселиньо бяха близо до откриване на резултата, но кога Китанов, кога малшансът държаха вратата на съперника суха.

Марселиньо все пак откри резултата в 48-ата минута. Тогава Бразилецът довкара отблизо рикоширала в гредата топка след перфектно изпълнение на фаул от Мирослав Иванов. Лудогорец продължи да натиска и да търси втопо попадение. То стана факт само две минути преди последния съдийски сигнал на Георги Йорданов. Негов автор бе Димо Бакалов. Влезлият като резерва халф засече центриране на Жуниор Кайсара.

Добрата новина за феновете на Лудогорец бе, че състоянието на капитана Емил Гъргоров е добро. Той влезе в игра в 60-ата минута на мястото на Роман Безяк.

ЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРО МОРЕ 2:0

1:0 Марселиньо (47)
2:0 Бакалов (88)

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Стоянов, 80.Кайсара, 25.Минев, 27.Моци, 33.Гулдан, 8.Генчев, 18.Дяков, 84.Марселиньо, 22.Иванов, 73.И.Стоянов (87 - 19.Бакалов), 9.Безяк (63 - 23.Гъргоров)Резерви: 1.Голубович, 77.Витиня, 4.Мантула, 6.Костадинов, 10.Ернандес, 19.Бакалов, 23.Гъргоров

Треньор: Ивайло Петев

ЧЕРНО МОРЕ: 33.Китанов, 91.Атанасов, 3.Р.Колев, 18.Комел, 15.Александров, 6.Бергонси, 21.Г.Илиев, 13.Т.Колев, 83.Идалго (67 - 11.Райков), 17.Божилов, 10.Манолов (67 - 9.Паломино)

Треньор: Георги Иванов

Съдия: Георги Йорданов

Жълти картони: Комел, Идалго (ЧМ)

Стадион: "Лудогорец Арена", 3500