Академия 5 Ноември 2023

Лудогорец U16 II с шеста поредна победа

Лудогорец U16 II постигна шеста поредна победа в първенството на зона Русе за юноши младша възраст. Възпитаниците на Пламен Петров се разправиха...

Лудотогорец U16 II постигна шеста поредна победа в първенството на зона Русе за юноши младша възраст. Възпитаниците на Пламен Петров се разправиха със 7:1 с Кубрат, а мачът се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Отличи се Станимир Николов, който реализира хеттрик.

Резултатът откри Георги Богомилов в 7-та минута. В 12-та минута Габриел Русев удвои, а пет минути по-късно Станимир Николов направи преднината на "орлите" класическа. В 31-та минута гостите върнаха един гол от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле. Минута по-късно Станимир Николов вкара втория си гол в двубоя за 4:1. При този резултат завърши първото полувреме.

След почивката Никълъс Димитров бе точен за 5:1 в 51-та минута. Шест минути по-късно Станимир Николов оформи своя хеттрик за 6:1. В 65-та минута разградчани получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана вратарят Стоян Стоянов и стреля точно за крайното 7:1.

Поздравления за момчетата, които успешно пренасят наученото в тренировките на терена в официалните мачове. Резултатът говори сам по себе си за превъзходството, което успяхме да наложим на терена, коментира старши треньорът Пламен Петров след последния съдийски сигнал.

U16: Лудогорец II - Кубрат