Репортаж 18 Февруари 2013

Лудогорец с пета загуба в Испания (видео)

Лудогорец записа пета поредна загуба на турнето в Испания. В неделя вечерта шампионите паднаха с 1:3 от Локомотив (Москва).

Лудогорец записа пета поредна загуба на турнето в Испания. В неделя вечерта шампионите паднаха с 1:3 от Локомотив (Москва). Като цяло "орлите" стояха добре, но индивидуални грешки бяха в основата на поражението.

Руският тим поведе в 29-ата минута. Тогава Самедов се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Любомир Гулдан. Марселиньо изравни в началото на второто полувреме с красив гол. Точно когато Лудогорец заигра още по-добре и тръгна да обръща мача московските железничари стигнаха до второ попадение във вратата на Владислав Стоянов. Вкара го Роман Павлюченко в 59-ата минута, завършвайки бърза контраатака. Двубоят бе решен седем минути по-късно. Бразилецът Майкон заби за 1:3 след центриране от фаул.

За сблъсъка с Локомотив шампионите не можеха да разчитат на основни фигури. Капитанът Емил Гъргоров и Йордан Минев останаха извън групата заради травми.

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Кайсара, Моци, Барт (70-Мантула), Витиня, Гулдан, Дяков, Иванов (72-Александров), Бакалов (46-Ив. Стоянов), Марселиньо (67-Ернандес), Безяк

ЛОКОМОТИВ (МОСКВА): Гилерме, Шишкин, Лъйсцов, Дюрица, Янбаев, Тигорев, Тарасов, Самедов, Майкон, Торбински, Н'Дойе

Лудогорец - Локомотив (Москва) 1:3