Репортаж 15 Февруари 2013

Съдия прекрати мач на Лудогорец

Испанският рефер Раул Гарсия прекрати контролата Лудогорец - Легия, която се игра на базата "Марбея футбол център".

Испанският рефер Раул Гарсия прекрати контролата Лудогорец - Легия, която се игра на базата "Марбея футбол център". При резултат 1:0 за поляците арбитърът спря мача, без да даде обяснение за решението си. Преди това Гарсия и асистентите му на няколко пъти се отличиха със спорни отсъждания, всичките в ущърб на шампионите. Съдийската бригада не зачете заради несъществуващи засади два кристално чисти гола в полза на "орлите" - на Любомир Гулдан през първото полувреме и на Роман Безяк след почивката. Гарсия не отсъди и чиста дузпа след фаул срещу Светослав Дяков.

Най-скандалният момент в мача бе в 54-ата минута. Тогава полски футболист счупи ръката на вратаря Иван Чворович, но не получи дори жълт картон. При протестите от страна на играчите на Лудогорец Козмин Моци бе изгонен, като на негово място се появи Александър Барт.

Хорхе Салинас отбеляза гола за Легия в 31-ата минута. Това бе и единственото чисто положение за лидера в полското първенство. Шампионите за пореден път играха добре, но грешка при изнасянето на топката им коства четвъртата загуба от турнето в Испания.

По време на мача Иван Чворович бе откаран в болница в Марбея, където бе констатирано счупване на коста на лявата ръка. Рано сутринта в петък Иван Чворович напусна лагера на Лудогорец в Естепона и замина за София, където ще продължи лечението му. Той ще може да тренира след три седмици, а до месец и половина ще бъде в състояние за игра.

Лудогорец - Легия (Варшава) 0:1