Репортаж 28 Януари 2013

Безяк носи победа на Лудогорец срещу литовци (видео)

Лудогорец победи Екранас от Литва с 1:0 в контролна среща, играна в Турция.

Лудогорец победи Екранас от Литва с 1:0 в контролна среща, играна в Турция. Единственото попадение за втората победа на шампионите реализира Роман Безяк в 36-ата минута. Преди три дни шампионите удариха с 3:1 и първенеца на Молдова Шериф.

В 25-ата минута Мирослав Иванов бе спрян непозволено от литовски защитник, но не последва сигнал на главния съдия Лаша от Русия. В 36-ата минута Мирослав Иванов, който бе един от най-активните в българския отбор, изпълни отлично фаул и словенският нападател Роман Безяк от близко разстояние изпрати топката в мрежата на литовския вратар Каунекас - 1:0 за Лудогорец.

И през второто полувреме Лудогорец доминираше, търсеше втори гол, а литовците разчитаха на сгъстена защита и на контраатаки. В 76-ата минута бразилският нападател Жуниор Кишада бе изведен в изгодна позиция, но отлична проява имаше литовския вратар Каунекас, който изби удара му. В крайна сметка обаче до нови голове не се стигна.

Лудогорец започна мача в следния състав започна със следния стартов състав: Стоянов, Кайсара, Гулдан, Моци, Витиня, Дяков, Генчев, Иванов, Александров, Марселиньо, Безяк.

По взаимна договорка между двата треньорски щаба бяха направени неограничен брой смени и в началото на второто полувреме Ивайло Петев пусна в игра вратарят Голубович, Минев, Мантула, Бургзорг, Бакалов, Костадинов, Милисавлевич и Кешада, а в 60-ата минута на терена се появи и Ернандес.