Академия 31 Май 2023

Лудогорец U16 взе златото в зона Варна с пълен точков актив

Талантите от Лудогорец U16 получиха златните си медали и вдигнаха купата на шампиони в първенството на зона Варна за юноши младша възраст. "Орлите"...

Талантите от Лудогорец U16 получиха златните си медали и вдигнаха купата на шампиони в първенството на зона Варна за юноши младша възраст. "Орлите" спечелиха последния си двубой в надпреварата срещу Спартак Варна със 7:0 и финишираха с пълен актив - само победи, без нито едно равенство и без загуба. Церемонията по награждаването и мачът бяха на стадион "Гнездо на орли".

Резултатът откри Александър Валяков с глава в 2-та минута. Той засече центриране от ъглов удар на Исмет Хасан. В 23-та минута Исмет Хасан хитро изведе Янко Ажуани очи в очи с вратаря и гостите получиха втори гол. В 32-та минута Елисей Съров направи разликата класическа с шут извън наказателното поле. В 40-та минута Станислав Витанов вкара с глава за 4:0, а центрирането бе на Крис Иванов. Така завърши първото полувреме.

През второто Джан Ниязи отбеляза за 5:0 с удар от дистанция. Светлин Кралев направи 6:0 с глава, след като засече центриране на Атанас Мутафов. В 71-та минута, след самостоятелен пробив, Кристиян Доковски оформи крайното 7:0.

Сезонът бе отличен за нас, но не бива да летим в облаците. Да, записахме пълен актив от точки, но със сигурност в Елитната група през следващия сезон конкуренцията ще е много по-силна. Това обаче ще ни помогне да израстваме и да ставаме по-добри, защото главната цел е да изградим тези момчета като личности и добри футболисти, коментира след края на мача старши треньорът Димчо Ненов.

U16: Лудогорец - Спартак (Варна) 7:0