Репортаж 30 Май 2023

Пропусната дузпа лиши Лудогорец II от трите точки

Пропусната дузпа лиши Лудогорец II от трите точки в мача със Спортист (Своге) от XXXIII кръг на първенството във Втора лига. Двата отбора завършиха...

Пропусната дузпа лиши Лудогорец II от трите точки в мача със Спортист (Своге) от XXXIII кръг на първенството във Втора лига. Двата отбора завършиха 1:1 на стадион "Гнездо на орли".

Разградчани откриха още в 4-та минута. Павлин Чиликов върна неразчетено към своя вратар, а Владислав Найденов спринтира, изпревари Мартин Величков и отбеляза. В 17-та минута стражът на гостите спаси удар на Цветослав Петров от границата на наказателното поле. Две минути по-късно комбинация между Димитър Илиев, Хюсеин Кельовлуев и Велислав Минков завърши с удар на послединя, но Величков отново се справи. В 31-та минута Илия Русинов засече със странична ножица центрирене отдясно, но Дамян Христов се намеси сигурно и извади в ъглов удар. В 45-та минута Владислав Минков намери Кельовлуев по десния фланг, а бързакът дриблира, но си скъси много ъгъла и не успя да намери очертанията на вратата. Първото полувреме завърши при този резултат.

След почивката Дамян Христов отново трябваше да се намесва, за да предотврати попадение, след удар на Русенов в 51-та минута. В 62-та минута Богдан Костов падна в наказателното поле след намеса на Алекс Луканов и главният съдия Любослав Любомиров отсъди дузпа. Минута по-късно Илия Русинов бе точен от бялата точка за 1:1. В 70-та минута Русинов фаулира Хюсеин Кельовлуев в пеналта и Любомиров отново отсъди най-тежкото наказание във футбола. Потърпевшият изпълни, но топката срещна гредата. В 86-та минута влезлият от резервната скамейка Валентин Цветанов стреля опасно от фал, но стражът на гостите успя да спаси.

Нашият отбор за пореден път бе добре подреден и игра на ниво. За съжаление тази пропусната дузпа ни лиши от възможността да вземем трите точки, които заслужавахме, коментира след края на двубоя старши треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - Спортист (Своге)   1:1

1:0 Владислав Найденов (4)

1:1 Илия Русинов (63 - дузпа)

Лудогорец II: Дамян Христов, Методий Стефанов, Александър Ганчев, Алекс Луканов, Бранимир Костадинов, Велислав Минков, Владислав Найденов, Димитър Илиев, Тихомир Димитров, Цветослав Петров (капитан), Хюсеин Кельовлуев

Спортист (Своге ): Мартин Величков, Богдан Костов, Диян Георгиев, Павлин Чиликов, Мирослав Пушкаров, Симеон Чатов, Александър Бастунов, Владимир Семерджиев (капитан), Илия Русинов, Борис Димитров, Георги Николов

Лудогорец II - Спортист (Своге) 1:1