Репортаж 28 Май 2023

Лудогорец загуби две точки в Бистрица

Лудогорец направи 2:2 с ЦСКА 1948 в здрав мач, игран на тежкия терен в Бистрица . Така два кръга преди края на сезона отборът от „Българска армия“...

Лудогорец направи 2:2 с ЦСКА 1948 в здрав мач, игран на тежкия терен в Бистрица . Така два кръга преди края на сезона отборът от „Българска армия“ води с една точка пред „орлите“. Домакините пък си отмъстиха на разградчани за загубения финал за Купата на България с сряда с 1:3. Любопитно е, че през сезона „зелените“ не успяха да пречупят ЦСКА 1948 в първенството след 3 ремита – два пъти по 2:2 и 1:1 в Разград.

Ивайло Петев бе сменил местата на двама от своите играчи за разлика от финала. Серджио Падт бе на вратата за сметка на Симон Слуга, който пази предимно за Купата на България, а Клод Гонсалвеш замени Педро Нареси.

В 10-ата минута Лудогорец отправи първи удар, дело на Кайо Видал, но не бе точен. Пет минути след това отново бразилецът стреля, като този път късметът покри Даниел Наумов. От другата страна Ивайло Чочев се озова два пъти на позиция, но не успя да нанесе удар. В 23-ата минута гостите създадоха първата си чиста възможност. Кайо Видал даде добре на влезлия от втора позиция Текпетей, който прехвърли Даниел Наумов, но не уцели очертанията. В 38-ата минута Игор Тиаго блесна, като се освободи от двама защитници на ЦСКА 1948, но ъгълът се скъси и Наумов реагира. В ответната атака Георги Русев проби добре отдясно и шутира, но Серджио Пад бе на мястото си. Последната възможност за първото полувреме отново бе пред вратата на Даниел Наумов, но ударът му от около 25 метра мина над напречната греда.

Лудогорец стартира ударно втората част. Още в 47-ата минута след бързо изпълнение на фаул в половината на разградчани Бърнард Текпетей подаде за Кайо Видал, който намери Мануел Шоу, а той от своя страна даде чудесен пас за Спас Делев, който проби през центъра и с левия крак по земя не остави шансове на Даниел Наумов – 1:0 за „орлите“.

След попадението ЦСКА тръгна смело напред и стигна до изравняването. Голът реализира Педриньо. Алекс Колев подаде за Георги Русев, който отклони за бразилеца и той с левия крак не прости на Серджио Падт. Червената“ радост обаче беше много кратка и в 62-ата минута Кирил Десподов отново изведе шампионите напред. Стив Фуртадо сбърка, топката се озова в Мануел Шоу, който подаде за Спас Делев. Този път опитният футболист влезе в ролята на асистент и изведе Кирил Десподов, който промуши топката между краката на Даниел Наумов – 2:1 за Лудогорец. При гола обаче вратарят контузия получи и бе заменен от Генадий Ганев. Все още не е ясно колко време няма да играе Наумов. В 71-ата минута Десподов стреля добре от фаул, но резервният страж на ЦСКА 1948 изби.

Пет минути преди края на срещата Алекс Колев с глава можеше да изравни, но Серджио Пад бе на мястото си и изби.

Нямаше обаче какво да спаси „орлите“ в 86-ата минута. Тогава Ивайло Чочев с 21-ия си гол от началото на сезона. Ради Кирилов му свали топката и с елегантен удар с левия крак не остави шансове на Серджио Падт – 2:2.

ЦСКА 1948 - Лудогорец 2:2