Клуб 17 Май 2023

Лудогорец U18 громи ЦСКА 1948 на финала, Шампионската лига отново идва в Разград

Лудогорец U18 завоюва правото да представя България в Младежката Шампионска лига, след като спечели Купата на БФС за юноши старша възраст. Талантите...

Лудогорец U18 завоюва за четвърти път правото си да представя България в Младежката шампионска лига. Тимът спечели Купата на БФС за юноши старша възраст. Талантите, водени от Захари Сираков, сразиха с 3:0 ЦСКА 1948 във финала на турнира. Мачът се игра днес на стадион „Ивайло” във Велико Търново. Лудогорец изигра много силен мач и нито за момент не остави съмнения кой е по-добрият отбор. Освен красивите голове във вратата на столичния тим, талантите направиха редица страхотни атаки и комбинации, които като по чудо не завършиха с гол.

Лудогорец имаше шанс да открият още в 11-та минута, но стражът на съперника успя да извади опасен шут на Никола Тодоров от границата на наказателното поле. В 14-та минута бърза контраатака на „орлите” завърши с извеждащ пас на Петър Кирев, а Константин Димитров засече точно от движение и откри резултата. В 22-та минута акция на разградчани предизвика разбъркване в наказателното поле на ЦСКА-1948. Петър Кирев се оказа най-съобразителен и нанесе удар, но бранител успя да избие на сантиметри от гол линията. В 28-та минута Симеон Шишков стреля опасно от пряк свободен удар, но вратарят на столичани успя да спаси. В 32-та минута обаче той капитулира за втори път. Константин Димитров пресече пас назад на бранител в червено, дриблира и прати топката в мрежата за 2:0. При този резултат завърши първото полувреме. Момчетата на Сираков тотално надиграха съперниците си и пропуснаха далеч по-изразителна преднина.

Второто полувреме започна с удар на Петър Кирев, но стражът на ЦСКА 1948 успя да спаси. В 61-та минута отново Кирев нахлу в наказателното поле и при опит да го спре защитник отклони в краката на Александър Маринов, който хладнокръвно направи 3:0. До края Лудогорец държа пълния контрол над срещата и не позволи никакви опасности пред Умут Хабил.

Стартов състав на победителите: Умут Хабил, 2. Николай Николов, 4. Румен Павлов, 13. Георги Караиванов, 5. Симеон Шишков, 11. Кристиян Иванов, 18. Никола Тодоров, 14. Александър Маринов, 7. Никола Георгиев, 8. Константин Димитров, 10. Петър Кирев

U18: ЦСКА 1948 - Лудогорец 0:3